Dąbrowa Górnicza: uwaga, są utrudnienia. Z powodu remontu torowiska miasto wprowadza komunikację zastępczą

Ruch tramwajowy na odcinku od Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej do przystanku Tworzeń Huta Katowice został zatrzymany. Wprowadzone zostały autobusy zastępcze.

UM Dąbrowa Górnicza
Modernizacja torowiska w Dąbrowie Górniczej jest częścią inwestycji, która ma zmienić oś komunikacyjną miasta

Powodem utrudnień jest remont torowiska. Linie 21 i 28, kursujące od strony Będzina, swoją trasę zakończą przy Urzędzie Pracy, później podróżujący muszą przesiąść się do autobusu zastępczego. Rozkłady jazdy komunikacji zastępczej dostępny jest na stronie ZTM-u.

We współpracy z Tramwajami Śląskimi

Modernizacja torowiska w Dąbrowie Górniczej jest częścią inwestycji, która ma zmienić oś komunikacyjną miasta. Przebudowa jest wynikiem współpracy miasta i Tramwajów Śląskich. Prace obejmują remont torów i trakcji elektrycznej, modernizację jezdni, chodników oraz budowę ścieżek rowerowych. Część skrzyżowań zamieni się w ronda, zmieni się również lokalizacja przystanków autobusów i tramwajowych. Kładki na ul. Sobieskiego zostaną zlikwidowane, zamiast nich wyznaczone będą przejścia przez jezdnię.

O tym co jeszcze zmieni się w Dąbrowie Górniczej: Tak wygląda wizualizacja przebudowy ul. Królowej Jadwigi oraz al. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej. Sprawdź, co zakłada projekt