Rozgrywki Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych w Dąbrowie Górniczej. Centrum Sportu i Rekreacji podpisało umowę z Górnikiem Zabrze

Hala Widowisko-Sportowa Centrum w Dąbrowie Górniczej gościć będzie piłkarzy ręcznych Górnika Zabrze, którzy rozgrywać tu będą swoje „domowe” mecze w grupie B Ligi Europejskiej. Umowa została podpisana, a pierwsze spotkanie rozegrane zostanie 17 października. Znane są już ceny biletów.

Stało się to, o czym mówiło się już od dłuższego czasu – z tym, że w hali Centrum Górnik rozegra nie dwa, a wszystkie trzy grupowe mecze w Lidze Europejskiej. Umowa między zabrzańskim klubem, a dąbrowskim Centrum Sportu i Rekreacji została podpisana w środę, 13 września.

Wyjaśnić warto, że hala Pogoni w Zabrzu, gdzie na co dzień gra Górnik, nie spełnia wymogów EHF obowiązujących na tym szczeblu rozgrywek. Nic zatem dziwnego, że zabrzanie szukali obiektu, w którym mogliby rozgrywać mecze w Lidze Europejskiej. Jeszcze niedawno wydawało się, że jeden z meczów rozegrają w katowickim Spodku, jednak ostatecznie wszystkie pojedynki w grupie B Ligi Europejskiej Górnik rozegra w Dąbrowie Górniczej.

Górnik trafił do grupy B Ligi Europejskiej, a rywalami zabrzańskiego zespołu będą grecki AEK Ateny, szwajcarski HS Kriens-Luzern oraz niemiecki TSV Hannover-Burgdorf. Ten ostatni zespół awansował do rozgrywek grupowych z rundy kwalifikacyjnej, w której okazał się lepszy od szwedzkiego IF Ystads.

Ceny biletów na pucharowe mecze? 30 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy), z kolei karnet na wszystkie spotkania będzie kosztował odpowiednio 60 i 40 złotych. Pierwszy mecz w Dąbrowie Górniczej podopieczni trenera Tomasz Strząbały rozegrają 17 października z AEK Ateny (początek – godzina 18.45), kolejny, z HS Kriens-Luzern – 14 listopada (18.45), a 5 grudnia z TSV Hannover-Burgdorf (20.45).

Dodajmy, że zabrzanie oraz ich pucharowi rywale będą trenować w Dąbrowie Górniczej w przeddzień meczu – w hali rozkładana będzie wówczas wykładzina teraflex, kupiona niedawno przez klub.

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie grać będą w Arenie Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Europejskie rozgrywki w Zagłębiu: piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, czyli Raków Częstochowa, Aluron CMC Warta Zawiercie, Górnik Zabrze. Emocje gwarantowane?

Autor: Grzegorz Lisiecki

29/08/2023

16 września odbędzie się Dąbrowska Masa Krytyczna

Może Cię zainteresować:

Wkrótce odbędzie się Dąbrowska Masa Krytyczna: sprzed Pałacu Kultury Zagłębia nad Pogorię III. „Zapraszamy całe rodziny, również seniorów”

Autor: Redakcja

07/09/2023