Rozbój w Sosnowcu. 71-letnia kobieta została przewrócona, a następnie okradziona. Także z zakupów... Sprawca usłyszał już zarzuty

Sosnowieccy „kryminalni” ustalili tożsamość mężczyzny, który dokonał rozboju w rejonie ulicy Żurawiej. Mężczyzna napadł i okradł 71-letnią mieszkankę Sosnowca. Został już zatrzymany.

Zdj. ilustracyjne
Policja

Do rozboju doszło w rejonie ulicy Żurawiej. Napastnik – jak się później okazało: 39-letni mieszkaniec Sosnowca – zaatakował 71-letnią kobietę. Odepchnięta kobieta upadła, a sprawca ukradł jej torbę, w której znajdowały się pieniądze, dokumenty, a także telefon komórkowy.

Łupem złodzieja padły również artykuły spożywcze, które kobieta kupiła przed napaścią. W ręce sprawcy wpadła karta bankomatowa kobiety, którą mężczyzna zaraz po zajściu wykorzystał i którą zapłacił dwukrotnie w pobliskim sklepie spożywczym – informują policjanci.

Funkcjonariuszom z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu wystarczyły dwie godziny, by ustalić i zatrzymać sprawcę rozboju. To 39-letni mieszkaniec Sosnowca. Usłyszał już zarzuty, a prokurator zdecydował o objęciu go policyjnym dozorem.

Krokodyl

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. W basenie na prywatnej posesji przetrzymywano dwa krokodyle. Jeden z gadów nie żył

Autor: Martyna Urban

04/05/2023