Sosnowiec. W basenie na prywatnej posesji przetrzymywano dwa krokodyle. Jeden z gadów nie żył

Na prywatnej posesji jednego z domków jednorodzinnych w Sosnowcu przetrzymywano dwa krokodyle nilowe w basenie. W akcji odławiania zwierząt wzięła udział policja, straż miejska i pracownicy ogrodu zoologicznego z Poznania. Okazało się, że jeden z gadów nie żyje. Drugi krokodyl został przewieziony do Zoo w Poznaniu.

Sosnowiec. Dwa krokodyle nilowe przetrzymywane były na prywatnej posesji

Do zdarzenia doszło we wtorek, 2 maja w godzinach porannych. W ramach policyjnego postępowania funkcjonariusze ujawnili na terenie prywatnej posesji w przebudówce garażu dwa krokodyle nilowe, które przetrzymywane były w basenie.

- Jeden z krokodylów był martwy, a drugi został przewieziony do zoo w Poznaniu, w celu zapewnienia mu godnych warunków - wyjaśnia Katarzyna Cypel-Dąbrowska, rzeczniczka prasowa komendy miejskiej policji w Sosnowcu.

W akcji odławiania wzięła udział zarówno straż pożarna, policja, staż miejska oraz pracownicy zoo w Poznaniu. Obecnie postępowanie prowadzone jest pod kątem posiadania zwierząt niebezpiecznych, jednak kwalifikacja czynu może zostać zmieniona lub uzupełniona. Przypomnijmy, że zgodnie z art. 73: "kto posiada i przetrzymuje lub sprowadza z zagranicy żywe zwierzęta gatunków niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi, lub je sprzedaje, wymienia, wynajmuje, udziela z nich darowizny lub użycza je podmiotom nieuprawnionym do ich posiadania podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Krokodyl z Sosnowca otrzymał imię Ancalagon

Jak informują pracownicy Zoo w Poznaniu trzy metrowy krokodyl nilowy otrzymał imię Anacalagon. Zwierzę zostało przetransportowano do ogrodu zoologicznego, gdzie zostały zapewnione mu godne warunki, a w najbliższych dniach przejdzie rehabilitację.

- Ancalagon zwiedził cały wybieg. Skorzystał z basenu kilka razy. Bardzo się wygrzał. Nabieramy nadziei... I dziękujemy za dobre słowa i kciuki! - poinformowało 3 maja Zoo w Poznaniu.

Kangur Kubuś

Może Cię zainteresować:

Nie żyje kangur Kubuś z Parku im. Kuronia. "Ktoś w mini zoo strzelał petardami"

Autor: Martyna Urban

11/01/2023