Rozbój na stacji benzynowej w Siewierzu. Odważny pracownik stawił czoła napastnikowi

Zuchwały przestępca próbował okraść stację benzynową w Siewierzu. Jednak pracownik nie dał się zastraszyć i przegonił napastnika. Okazuje się, że to nie pierwszy taki występek na koncie złoczyńcy.

Siewierscy i będzińscy kryminalni zatrzymali 31-latka, który jest podejrzany o usiłowanie rozboju na terenie jednej ze stacji benzynowych.

Chciał obrabować stację benzynową

  Dyżurny siewierskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie jednej ze stacji benzynowych doszło do próby zrabowania pieniędzy przez młodego mężczyznę. Na miejscu pierwsi pojawili się dzielnicowi, którzy ustalili przebieg tego zdarzenia.

  Okazuje się, że w godzinach wieczornych na teren stacji benzynowych wszedł młody mężczyzna, który chciał dokonać zakupu oleju silnikowego. Kiedy pracownik poszedł po wskazany przedmiot, rabuś przeszedł do działania. Ruszył w kierunku lady, na której znajdowała się kaseta z pieniędzmi. Doszło do szarpaniny z pracownikiem stacji, podczas której napastnik dwukrotnie wrzucił go na regały. Agresor szukał pieniędzy, jednak finalnie uciekł bez stacji bez żadnego łupu.

  To nie pierwszy taki występek

  Dzielnicowi ustalili, że mężczyzna, który próbował obrabować stację, 2 tygodnie wcześniej zatankował paliwo, za które nie zapłacił. Na miejsce przyjechali kryminalni, a w poszukiwaniach za rabusiem zaangażowany był przewodnik psa tropiącego z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Trop urwał się w pobliskim lesie, jednak stróże prawa nie przestali zbierać kolejnych dowodów.

  Po zabezpieczeniu miejskiego monitoringu policjanci ustalili, że sprawca poruszał się tym samym samochodem, którym dokonał wspomnianej kradzieży paliwa. Kilka dni później 31-latek był widziany w okolicy stacji benzynowej, a policjanci błyskawicznie przeszli do zatrzymania mężczyzny, którego znaleźli w pobliskim lesie. W samochodzie, którym poruszał się podejrzany, policjanci zabezpieczyli kominiarkę i 3 noże. Na wniosek śledczych i prokuratury decyzją będzińskiego sądu agresor został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo za kratkami może spędzić nawet 12 lat.

  ZOBACZ TEŻ:

  czytaj więcej:

  Śmiertelny wypadek Poręba

  Tragiczny wypadek na DK78 w Porębie

  Policja

  Sosnowiec. Martwego diakona znaleziono w bramie

  Pościg za busem Dąbrowa Górnicza

  Pościg ulicami Dąbrowy Górniczej za busem

  Zatrzymanie mężczyzny Będzin

  Będzin. 28-latek był zdenerwowany podczas kontroli policji

  Poszukiwania grzybiarza

  W lesie zgubił się 76-letni mężczyzna. Poszukiwania trwają

  Railway tracks g6b3ae4f3b 1920

  Jaworzno. Śmiertelne potrącenie na szlaku kolejowym

  Zatrzymanie oszusta matrymonialnego z Dąbrowy Górniczej

  Amant z Dąbrowy Górniczej oszukał młodą kobietę z Gliwic