Powstanie zakład przetwórstwa szkła i 250 miejsc pracy. Press Glass i władze Dąbrowy Górniczej podpisały akt notarialny

23 grudnia 2021 r. przedstawiciele firmy Press Glass i miasta Dąbrowy Górniczej podpisali akt notarialny. Sfinalizował on zakup działki, na której ma powstać nowoczesny zakład przetwórstwa szkła dla budownictwa komercyjnego.

Press Glass
Press glass

Press Glass to największy producent szyb zespolonych w Europie. Firma ma 14 zakładów zlokalizowanych w Polsce, Chorwacji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Szyby produkowane przez spółkę wykorzystywane są w w oknach i drzwiach, ekranach akustycznych oraz szklanych fasadach budynków wielkopowierzchniowych. Codzienna produkcja Press Glass to 30 tys. m2 szyb.

Szyby wyprodukowane przez Press Glass wykorzystano do budowy budynków w

  • Nowym Jorku (m.in. Courtyard LIC by Marriott i 125 Greenwich Street),
  • Katowicach (MCK),
  • Warszawie (Złota 44 i Q22),
  • Wrocławiu (Sky Tower).

Press Glass wybuduje zakład w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej firma wybuduje nowoczesny zakład przetwórstwa szkła dla budownictwa komercyjnego. Tym samym zainwestuje 300 mln złotych i utworzy 250 miejsc pracy.

Press Glass kupiło od miasta 14,4 ha działki, za którą zaoferowało 15 mln 129 tys. złotych. Znajduje się ona w obszarze gospodarczym "Tucznawa". Wcześniej w tym samym obrębie pojawiło się sześciu innych inwestorów. Swoje produkcje uruchomił koreański koncern SK Innovation (produkcja separatorów do baterii litowo-jonowych) oraz japońska fabryka NGK Ceramics (produkcja filtrów cząstek stałych stosowanych w samochodowych układach wydechowych). Natomiast działki inwestycyjne mają tu również: Schade Polska (magazyny i logistyka), Outokumpu Distribution Polska (wyroby stalowe), Convert Paper (produkcja tektury) i Instanta (produkcja kawy).

- W Dąbrowie Górniczej panuje korzystny klimat dla biznesu. Miasto dysponuje uzbrojonymi i dobrze skomunikowanymi terenami, nie brakuje tu doświadczonych i wykwalifikowanych kadr, a samorząd przychylnie i otwarcie podchodzi do współpracy z inwestorami. To są nasze niewątpliwe atuty, a inwestycja planowana przez Press Glass to kolejny przykład, który pokazuje że dobrze je wykorzystujemy – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent miasta.