Potęga polskiej nauki i naukowców. Warsztaty w ramach programu „Być jak Ignacy - Tajemnicze zniknięcie Ignacego"

Program edukacyjny „Być jak Ignacy - Tajemnicze zniknięcie Ignacego" utrzymuje wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 pamięć o polskich, wybitnych naukowcach oraz polskiej nauce.

Facebook/ Być jak Ignacy
Być jak Ignacy Tajemnicze zniknięcie Ignacego

Uczniowie klasy 4a i 4b Szkoły Podstawowej nr 38 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Sosnowcu od października biorą udział w VI edycji programu edukacyjnego dla szkół podstawowych „Być jak Ignacy -Tajemnicze zniknięcie Ignacego”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Pamięć o polskich naukowcach

Celem programu jest utrzymywanie pamięci o o wybitnych, polskich naukowcach. Dzięki przedsięwzięciu uczniowie zdobywają wiedzę, biorąc udział w różnych, ciekawych doświadczeniach i eksperymentach. W ramach okazji organizowane są cotygodniowe spotkania naukowe koła „Otwarte umysły".

Do tej pory, w oparciu o otrzymane scenariusz, uczniowie brali już udział w zajęciach na temat podróży badawczych i nawigacji, gdzie poznali postać Arctowskiego, Polaka związanego z badaniami polarnymi szczególnie na Antarktyce. Z historią prawdziwego pioniera lotnictwa - Adama Ostaszewskiego - dzieci zapoznały się na spotkaniu z początków lotnictwa.

Uczniowie dowiedzieli się również jak dbać o mózg, aby był sprawny i lepiej zapamiętywał informacje. Wykład poprowadziła dr hab. Eweliną Knapską, która opowiedziała o swojej pracy w Laboratorium. Dzieci miały okazję poznać dr Miłosza Giersza, który od 20 lat prowadzi wykopaliska archeologiczne w Peru.