Pościg ulicami Dąbrowy Górniczej. Policjanci w radiowozie gonili... kierowcę busa

Nikt chyba się nie spodziewał, że busem można skutecznie uciekać przez miasto przed policją. A jednak 50-latek z Bełchatowa podjął się tego wyzwania. Radiowóz ścigał go ulicami Dąbrowy Górniczej.

Do tego zdarzenia doszło we wtorek, 3 stycznia 2023 r. po godz. 16.00 w dzielnicy Dąbrowy Górniczej - Gołonogu.

Desperacka ucieczka busa przed policją

Mężczyzna siedzący za kierownicą busa, widząc umundurowanego policjanta, który nadał sygnał do zatrzymania, gwałtownie przyśpieszył, ignorując polecenia mundurowych.

Stróże prawa natychmiast ruszyli w pościg za kierowcą, który wyraźnie chciał uniknąć spotkania z nim. Bus uciekał ulicami miasta w godzinach szczytu, wielokrotnie przejeżdżając na czerwonym świetle i zajeżdżając drogę innym pojazdom, czym powodował duże zagrożenie.

Kierowca był pijany i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

Stróże prawa jednak szybko zatrzymali pojazd. Szybko okazało się też, dlaczego kierowca busa nie chciał stanąć twarzą w twarz z policjantami z Dąbrowy Górniczej. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie zawartość ponad 2,5 promila alkoholu. Jakby tego było mało, miał on dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna odpowie za jazdę „na podwójnym gazie”, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia. Nie ujdą mu płazem również liczne wykroczenia drogowe, których dopuścił się w trakcie desperackiej próby ucieczki przed kontrolą drogową. Ponieważ popełnił on przestępstwo po raz kolejny, czyli w warunkach recydywy, będzie musiał zapłacić minimum 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Kajdanki (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

Rzucił się z nożem na policjanta! Takie rzeczy w Sosnowcu. 35-latka i jego żonę czekają wysokie kary

Autor: Redakcja

04/01/2023

Straż miejska

Może Cię zainteresować:

Pijany 18-latek z Sosnowca rozbijał się autem po Katowicach i Mysłowicach. W pościg za nim ruszyła straż miejska

Autor: Katarzyna Pachelska

29/12/2022