Ponad 20 kilogramów narkotyków przechwycili dąbrowscy policjanci w zaledwie siedem dni. Zatrzymanych zostało trzech mężczyzn

Ponad 20 kilogramów narkotyków przechwycili dąbrowscy policjanci w ciągu zaledwie tygodnia. Substancje trafiły do badań laboratoryjnych. Kryminalni zatrzymali także trzech mężczyzn w wieku 22-26 lat, którym grozi teraz kara do 12 lat więzienia.

Fot. Policja Dąbrowa Górnicza
Ponad 20 kilogramów narkotyków przechwycili dąbrowscy policjanci w ciągu zaledwie tygodnia

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej w tydzień wyeliminowali z zagłębiowskiego rynku ponad 20 kilogramów różnego rodzaju narkotyków. Jako pierwszy zatrzymany został 22-letni mężczyzna, który posiadał ponad 16 kilogramów nielegalnych substancji. – Zatrzymanie było wynikiem starannej pracy stróżów prawa, którzy skutecznie rozpracowali i przejęli znaczną ilość niebezpiecznych narkotyków. Całe zatrzymanie zostało starannie przygotowane i przeprowadzone po długotrwałym śledztwie mającym na celu rozpracowanie i zneutralizowanie sieci handlarzy narkotykowych – informuje dąbrowska komenda.

22-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Policjanci znaleźli i skonfiskowali ponad 16 kilogramów różnego rodzaju narkotyków – w tym marihuanę i metamfetaminę. Do kolejnego zatrzymania doszło w powiecie będzińskim. W mieszkaniu 26-letniego mężczyzny policjanci znaleźli ponad 750 gramów suszu marihuany. Z kolei w Sosnowcu policjanci zatrzymali 22-latka i przechwycili ponad 3200 gramów amfetaminy i niemal 200 gramów marihuany. Wszystkie narkotyki trafiły do badań laboratoryjnych.

Decyzją sądu 22-letni mężczyźni decyzją sądu zostali na 3 miesiące osadzeni w areszcie śledczym, natomiast trzeci z zatrzymanych mężczyzn, 26-latek, został objęty dozorem policyjnym. – Na podstawie zgromadzonych dowodów prokuratura postawiła pierwszemu z nich zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków w celu dalszej dystrybucji, za co grozi mu 12 lat za kratkami, dwaj pozostali otrzymali zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków zagrożony karą 10 lat pozbawienia wolności – wyjaśniają dąbrowscy policjanci.

Policja zatrzymała złodzieja biżuterii

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: 55-letni złodziej biżuterii zatrzymany. Uciekał na rowerze, ale policyjny pościg nie trwał długo

Autor: Redakcja

18/05/2023