Dąbrowa Górnicza: 55-letni złodziej biżuterii zatrzymany. Uciekał na rowerze, ale policyjny pościg nie trwał długo

Dąbrowscy policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca Sosnowca. – Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych niedługo po tym, jak zerwał z szyi właściciela warty 9 tysięcy złotych łańcuszek – informuje Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej.

Fot. Policja Dąbrowa Górnicza
Policja zatrzymała złodzieja biżuterii

Do zdarzenia doszło na terenie Pogorii III, we wtorek, około godziny 13. Sprawca zerwał łańcuszek z szyi mężczyzny, który odpoczywał na ławce w pobliżu rowerowej alejki, po czym uciekł na rowerze. O sytuacji powiadomieni zostali policjanci – wywiadowcy, dzięki relacji świadków, dowiedzieli się, w którą stronę uciekł sprawca i natychmiast ruszyli w pościg.

Jak się okazało, pościg nie trwał długo. Policjanci szybko znaleźli sprawcę, który był w... zaroślach. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec Sosnowca. Najwyraźniej nie spodziewał się, że zostanie tak szybko „namierzony”. Skradziony łańcuszek, który wkrótce trafi do właściciela, jest warty 9 tysięcy złotych. 55-latek stanie przed sądem.

Policja

Może Cię zainteresować:

71-latek zaatakował siekierą swoją byłą żonę. Usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i trafił do aresztu na trzy miesiące

Autor: Redakcja

17/05/2023