71-latek zaatakował siekierą swoją byłą żonę. Usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i trafił do aresztu na trzy miesiące

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 71-latek, który zaatakował siekierą swoją byłą żonę. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd aresztował go na trzy miesiące.

Policja

W niedzielę, przed godziną 16 oficera dyżurnego jaworznickiej komendy 71-letni mężczyzna poinformował, że skrzywdził swoją byłą żonę. Na miejsce wysłany został patrol, który potwierdził informację ze zgłoszenia. W akcji uczestniczył także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby ranną kobietę przetransportować jak najszybciej do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 71-letni mężczyzna zaatakował siekierą byłą żonę, z którą wspólnie zamieszkiwał. Śledczy wstępnie ustalili także, że pomiędzy byłymi małżonkami trwał konflikt rodzinny. Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu prokuratorskiego zarzutu usiłowania zabójstwa – informuje jaworznicka komenda.

We wtorek – na wniosek policjantów i prokuratora – jaworznicki sąd podjął decyzję o aresztowaniu 71-latka na trzy miesiące. Śledczy ustalają teraz motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi nawet dożywocie.

Fot. Policja Jaworzno
Policja

Może Cię zainteresować:

Kradł paliwo na stacjach w Sosnowcu, miał... zakaz prowadzenia pojazdów. 19-latek z Będzina odpowie za to przed sądem

Autor: Redakcja

16/05/2023