Kradł paliwo na stacjach w Sosnowcu, miał... zakaz prowadzenia pojazdów. 19-latek z Będzina odpowie za to przed sądem

Kradł paliwo ze stacji benzynowych w Sosnowcu, szczególnie w jednej z dzielnic miasta. Kiedy został zatrzymany okazało się, że... miał zakaz prowadzenia pojazdów!

Zdj. ilustracyjne
Policja

Postępowanie w sprawie kilku kradzieży paliwa, do których doszło na terenie Sosnowca, prowadzili policjanci z komisariatu II. – Mężczyzna poruszający się samochodem marki Mitsubishi tankował benzynę, a następnie odjeżdżał nie płacąc za nią. Straty oszacowano na ponad 2400 złotych. Sprawca w szczególności upatrzył sobie stacje paliw znajdujące się w dzielnicy Pogoń – informuje sosnowiecka komenda.

Jak ustalili policjanci, za kradzieżami stała jedna osoba – okazał się nią 19-letni mieszkaniec Będzina. Szybko wyszło na jaw, że kradzież paliwa nie była jego jedynym przewinieniem. 19-latek jeździł bowiem samochodem pomimo nałożonego na niego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Usłyszał już zarzuty. – Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu, jak i za kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności do pięciu lat – podkreślają sosnowieccy policjanci.

Policja

Może Cię zainteresować:

Mieszkanka Łaz prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Zatrzymał ją policjant podczas wolnego

Autor: Redakcja

15/05/2023