Policyjny dron w akcji. Drogówka pokazuje jak stracić 1500 zł i zarobić 15 punktów

Policjanci z drogówki zaprezentowali kolejne nagrania z drona pokazujące wykroczenia kierujących. Tym razem dokonano ich w rejonie przejścia dla pieszych na DK 86 w Sarnowie, gdzie często dochodziło do potrąceń. Na filmie widać m.in. jak samochody omijają pojazdy, które zatrzymały się, by przepuścić pieszych. Manewr ten policja wyceniła na 1500 zł i 15 punktów karnych.

mat. slaska.policja.gov.pl
Sarnów DK86

Drony na stałe już weszły do arsenału śląskiej drogówki. Funkcjonariusze podkreślają, że dzięki bezzałogowcom są w stanie obserwować sytuację drogową z powietrza, rejestrując niebezpiecznie i niezgodne z przepisami zachowania kierujących względem pieszych. Ostatnio takie działania przeprowadzono w rejonie przejścia dla pieszych na DK 86 w Sarnowie (pow. będziński), gdzie często dochodziło do potrąceń.

W trakcie tych działań policjanci ujawnili w sumie kilkanaście wykroczeń popełnionych przez kierowców. Do najgroźniejszych należało omijanie pojazdu, który zatrzymał się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Próbkę takiego zachowania można obejrzeć na zaprezentowanym przez drogówkę nagraniu, gdzie widać jak dwa pojazdy omijają dwa inne, które się zatrzymały przed przejściem dla pieszych. Zgodnie z nowym taryfikatorem obydwaj kierujący zarejestrowani na filmie ukarani zostali mandatami w wysokości 1500 złotych i 15 punktami karnymi.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że każdy kierowca, zbliżając się do przejścia dla pieszych, obowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności, zmniejszenia prędkości tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącemu i ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

Omijanie przed przejsciem Sarnow DK86


Nowe motocykle policja śląska 4

Może Cię zainteresować:

Policjanci drogówki w Sosnowcu dostali nowe szybkie motocykle marki BMW

Autor: Katarzyna Pachelska

16/08/2022

Przejście dla pieszych

Może Cię zainteresować:

Dwaj kierowcy ciężarówek nie ustąpili pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Otrzymali mandaty w wysokości 1500 zł

Autor: Martyna Urban

16/09/2022

Jaguar Przełęcz Salmopolska Mandat

Może Cię zainteresować:

Kierowca jaguara ukarany wysokim mandatem. Zepchnął rowerzystów z jezdni na Przełęczy Salmopolskiej

Autor: Patryk Osadnik

20/06/2022