Policjantem jest się zawsze. Tomasz Obwiosło w trakcie zakupów zauważył mdlejącą kobietę i udzielił pomocy

Policjant nawet na wolnym jest nadal policjantem. Dowiódł tego asp. Tomasz Obwiosło, który w trakcie zakupów zauważył mdlejącą przy kasie kobietę i niezwłocznie udzielił jej pomocy. Koledzy z sosnowieckiej policji są dumni z aspiranta i proszą, by jego zachowanie brać za wzór. Nasza szybka reakcja może uratować komuś życie.

Policja Sosnowiec
Tomasz obwioslo policjant pomogl kobiecie w trakcie zakupow

Do zdarzenia doszło przy ulicy Żytniej w Sosnowcu. W czasie wolnym od służby aspirant Tomasz Obwiosło, na co dzień funkcjonariusz komisariatu II sosnowieckiej policji, robił zakupy w jednym ze sklepów spożywczych. Przy kasie zauważył klientkę, która zaczęła tracić równowagę, osunęła się na podłogę i straciła przytomność. Policjant nie pozostał obojętny i natychmiast zareagował.

Razem z pracownikiem ochrony, który również zauważył tę niebezpieczną sytuację, pomogli kobiecie. Tomasz Obwiosło monitował czynności życiowe kobiety, a gdy odzyskała przytomność, utrzymywał z nią kontakt. W międzyczasie wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe i zaczekał do przyjazdu karetki, która udzieliła kobiecie dalszej pomocy medycznej.

- Pamiętajmy, by zawsze reagować, gdy jesteśmy świadkami sytuacji, w której ktoś wymaga opieki medycznej. Czasami nasza szybka reakcja może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. Nie bądźmy obojętni! - mówi asp. Katarzyna Cypel-Dąbrowska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.
Policjanci z Jaworzna zatrzymali kierowcę i pasażera

Może Cię zainteresować:

Kierowca był pod wpływem narkotyków, a pasażer miał przy sobie substancje psychoaktywne. Obaj usłyszeli już zarzuty

Autor: Redakcja

23/01/2024

Ćwiczenia strażaków nad Pogorią III

Może Cię zainteresować:

Jak ratować człowieka, pod którym załamał się lód? Dąbrowscy strażacy ćwiczyli nad Pogorią III. Zobaczcie zdjęcia

Autor: Redakcja

22/01/2024

Rozboj w centrum sosnowca styczen 2024

Może Cię zainteresować:

Rozbój w centrum Sosnowca. 42-letni agresor podbiegł, kopnął i okradł pokrzywdzonego. Prokurator zastosował dozór

Autor: Redakcja

21/01/2024