Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 63-latek miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu

Policjant wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej – już po skończonej służbie – zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 63-latka ponad 1,2 promila alkoholu.

Pixabay
Na miejsce przyjechał patrol drogówki

Policjant wydziału patrolowo-interwencyjnego, już po skończonej służbie, wieczorem spacerował z żoną po jednym z dąbrowskich osiedli. W pewnym momencie usłyszał huk zderzenia dwóch – jak się okazało – pojazdów. Kiedy podszedł sprawdzić, czy ktoś potrzebuje pomocy zauważył dziwne zachowanie kierowcy szarej skody. Mężczyzna opuścił swój samochód i skierował się do klatki schodowej jednego z bloków. Kiedy policjant spytał go, dlaczego oddalił się z miejsca kolizji zaczął zachowywać się nerwowo i bełkotać.

Policjant wyczuł od mężczyzny woń alkoholu – wylegitymował się, po czy powiadomił o zdarzeniu dyżurnego Komendy Miejskiej Policji. Na miejscu pojawił się patrol drogówki. Jak się okazało, nietrzeźwy, 63-letni kierowca miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. 63-latkowi grozi teraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet kara więzienia.

Czytaj także: Najpierw zaprosili go na wódkę, a potem pobili i okradli