Najpierw zaprosili go na wódkę, a potem pobili i okradli. Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali mężczyzn, którzy napadli na Ukraińca

Policjanci z Komendy Miejskiej w Dąbrowie Górniczej zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o napad, do którego doszło w styczniu. Napastnikom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Śląska Policja
Podejrzani o rozbój w Dąbrowie Górniczej zostali zatrzymani

Pod koniec stycznia tego roku 35-latniego mieszkańca Ukrainy, idącego ulicą Komuny Paryskiej podeszło trzech mężczyzn. Mężczyzna został zaproszony na wódkę do jednego z mieszkań w pobliskim bloku. Podczas biesiadowania napastnicy zaatakowali Ukraińca – zaczęli kopać go po całym ciele, po czym zabrali mu telefon komórkowy oraz gotówkę. Straty oszacowano na 1500 zł.

Napastnicy zostali schowani

Na miejscu zdarzenia nie udało się ustalić, kim byli napastnicy. Policjanci z Dąbrowy Górniczej zbierali jednak materiał dowodowy w tej sprawie i 6 lutego udał im się złapać jednego z podejrzanych. 26-letni mężczyzna został namierzony podczas kradzieży artykułów spożywczych w jednym z marketów na terenie miasta. Podejrzany był już wcześniej karany za kradzieże i posiadanie narkotyków.

Kolejnego, 28-letnego, podejrzanego policjanci zatrzymali trzy dni dni później, natomiast ostatniego, również 28-letniego, napastnika – 19 lutego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty związane z rozbojem. Na wniosek prokuratury i śledczych napastnicy pozostają w tymczasowym areszcie. Grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

czytaj więcej:

Sprawca rozboju w Dąbrowie Górniczej zatrzymany

Rozbój w firmie w Dąbrowie Górniczej. Sprawca groził bronią

Policja zatrzymała złodzieja biżuterii

Po krótkim pościgu policja zatrzymała złodzieja biżuterii

Dąbrowscy policjanci zatrzymali 41-latka

W autobusie z... siekierą. Odpowie nie tylko za rozbój

Zatrzymani rozboj dabrowa gornicza 1

Trzej młodzi mężczyźni napadli spacerujących w Parku Hallera

Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 32-letniego mężczyznę poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania

Kolizja na parkingu i... europejski nakaz aresztowania

Policja

Spowodowała kolizję, wynik badania alkomatem był szokujący

Policja

Zgubili się przy Pogorii IV. Zlokalizowano ich dzięki GPS