Policjanci zabezpieczyli 14 kilogramów narkotyków. Zatrzymano cztery osoby z Zagłębia

Kryminalni zatrzymali cztery osoby w związku z wytwarzaniem i posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Podczas akcji zabezpieczyli około 14 kilogramów środków odurzających, m.in. amfetaminy, metamfetaminy oraz marihuany.

Na widok kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu jeden z podejrzanych zaczął uciekać. Biegł ulicą z paczką, którą próbował wrzucić na drzewo. Jak się okazało, w środku był ponad kilogram amfetaminy. Mundurowi dogonili i zatrzymali mężczyznę.

- W sumie funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę w wieku od 26 do 33 lat. Jeden z mężczyzn to poszukiwany listem gończym 33-latek, który musi odbyć karę dwóch lat pozbawienia wolności za przestępstwa internetowe - informuje biuro prasowe KMP w Sosnowcu.

Pozostali mężczyźni również byli w przeszłości karani za różnego rodzaju przestępstwa.

- Podczas akcji kryminalni przeszukali szereg lokali, gdzie zabezpieczyli środki odurzające i komponenty do ich wytwarzania, z których można było wyprodukować 14 kilogramów gotowych narkotyków. Była to m.in. amfetamina, metamfetamina oraz marihuana - wymienia biuro prasowe komendy.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z wytwarzaniem i posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja

Może Cię zainteresować:

Policjanci ze Sławkowa przyłapani na kradzieży worków z węglem koksowym

Autor: Patryk Osadnik

18/01/2023

Jeden z zatrzymanych 18-latków

Może Cię zainteresować:

Zamaskowani sprawcy dokonali napadów z bronią w ręku. Jak się okazało, to dwaj 18-latkowie. Trafili już do aresztu

Autor: Redakcja

17/01/2023