Policjanci z Będzina uratowali życie 12-letniego chłopca. Wzruszające podziękowania matki

Śląska Policja
Policjanci z Będzina uratowali 12-letniego chłopca

Gdyby nie oni, mogłoby dojść do najgorszego. Policjanci z będzińskiej policji uratowali chłopca, który zatruł się czadem.

Kilka dni temu policjanci z będzińskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie od dyżurnego jednostki, aby pilnie udać się do jednego z mieszkań na osiedlu Syberka, gdzie w wannie znajdował się 12-letni, nieprzytomny chłopiec. 

Mundurowi szybko zjawili się w mieszkaniu kobiety, która zadzwoniła na policję (jak się okazało - matki chłopca). Po wejściu do środka od razu otworzyli wszystkie okna by przewietrzyć pomieszczenia. Zdawali sobie sprawę, że mogło dojść do zatrucia czadem. 

Policjanci sprawdzili stan chłopca i udzielili mu pomocy przedmedycznej. Za pośrednictwem dyżurnego będzińskiej jednostki wezwali załogę pogotowia. Policjanci cały czas monitorowali funkcje życiowe chłopca do przyjazdu ratowników medycznych.

12-latek oddychał, miał wyczuwalne tętno, jednak był nieprzytomny. Mundurowi ułożyli nastolatka w bezpiecznej pozycji, zapewniając mu bezpieczeństwo. Kolejnym krokiem było uspokojenie zrozpaczonej mamy chłopca. Nastolatek przed przyjazdem pogotowia odzyskał przytomność, jednak logiczne porozumiewanie się z nim było utrudnione. Policjanci przekazali poszkodowanego służbom ratowniczym. W związku z silnym zatruciem tlenkiem węgla chłopiec został przetransportowany do szpitala.

Następnego dnia na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie inspektora Arkadiusza Więcka wpłynęły podziękowania od kobiety zgłaszającej interwencję.

Policjanci z Będzina uratowali 12-letniego chłopca

czytaj więcej:

Policjanci z Sosnowca zaopiekowali się błąkającym się po ulicach psem

Policjanci z Sosnowca nie bali się dużego psa. Złapali go

Sosnowiec, kopalnia Kazimierz

Były prezes KWK Kazimierz-Juliusz z zarzutami

Zapis z wideorejestratora

2500 zł mandatu dla pirata drogowego w Siewierzu

Policja kontroluje sklepy

Zatrzymali go w Będzinie za brak maseczki. Pójdzie za kraty

Sprawca rozboju w Dąbrowie Górniczej zatrzymany

Rozbój w firmie w Dąbrowie Górniczej. Sprawca groził bronią

Nóż użyty do usiłowania zabójstwa, Sosnowiec

Chciał zadźgać znajomego nożem. Usiłowanie zabójstwa

Zatrzymanie 18-latka, Będzin

Dożywocie dla 18-latka z Będzina? Uderzył mężczyznę