Policjanci Będzina zatrzymali podczas majówki kilku nietrzeźwych kierowców. „Rekordzista” miał prawie 2 promile w organizmie

Pięciu nietrzeźwych kierowców zostało zatrzymanych w powiecie będzińskim podczas długiego weekendu majowego. Rekordzista – kierowca z Olkusza – w miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie.

Zdj. ilustracyjne (Policja Śląska)
Policja

Podczas majówki policjanci z będzińskiej drogówki prowadzili intensywne kontrole. W efekcie, w różnych miejscowościach powiatu będzińskiego, zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących.

Niechlubny rekordzista został zatrzymany jeszcze w środę, 1 maja, przy ulicy Okradzionowskiej w Sławkowie. 29-letniego mieszkańca Olkusza zatrzymali policjanci z sosnowieckiej grupy „Speed”. Jak się okazało, 29-latek miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu.

Z kolei podczas ostatniego zatrzymania, do którego doszło w niedzielę w Psarach przy ulicy Szkolnej, 68-latek wydmuchał ponad pół promila na policyjnym alkomacie. Co więcej, kierowca samochodu marki Peugeot jechał nim bez uprawnień, przeglądu i ubezpieczenia!

– Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i odpowiedzialności za własne oraz cudze życie. Zero tolerancji dla alkoholu na drogach. Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę lub masz podejrzenia, nie wahaj się zgłosić tego faktu na policję. Twoje działanie może uratować komuś życie – podkreślają będzińscy policjanci.
Sosnowiec: na Traugutta doszło do wybuchu gazu

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu na ulicy Traugutta doszło do wybuchu gazu. Zniszczone zostały trzy samochody, policja zabezpieczyła teren

Autor: Redakcja

30/04/2024

Bedzin pijany kierowca pasazer z listem gonczym 1

Może Cię zainteresować:

Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia szusował po Będzinie. Pasażer poszukiwany listem gończym

Autor: Redakcja

24/04/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: 35-latek jeździł bez uprawnień i badań technicznych. Kiedy wpadł podczas kontroli, próbował przekupić policjantów

Autor: Redakcja

12/04/2024