Pokazy rzeźbienia w lodzie i pokaz ognia. Manufaktura św. Mikołaja w Sosnowcu powraca po rocznej przerwie

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami do Sosnowca powraca Manufaktura św. Mikołaja. 5 grudnia na placu przed Urzędem Miejskim przy Al. Zwycięstwa 20 czekać będzie kilka atrakcji.

Urząd Miejski w Sosnowcu
Manufaktura św. Mikołaja wraca po roku przerwy


Świąteczny klimat w Sosnowcu poczujemy już od 4 grudnia, kiedy to rozpocznie się Jarmark Świąteczny. Świąteczne stoiska odwiedzić będzie można na Al. Zwycięstwa, jak pisaliśmy w poprzednim artykule.

W samej Manufakturze św. Mikołaja dostępny będzie mobilny tor do nauki snowboardu dla dzieci oraz górka snowtubingu. Na placu staną również karuzele i chatka św. Mikołaja, w której to będzie można zrobić sobie zdjęcie. Znajdzie się także miejsce dla ciuchci św. Mikołaja i fotobudki.

Cieszymy się, że św. Mikołaj, wraz ze swoją manufakturą, powracają do naszego miasta. W związku z sytuacją pandemiczną w tym roku wszystkie atrakcje odbywać się będą na parkingu przed Urzędem Miejskim. Będzie w czym wybierać. Wspólnie „odpalimy” także światełka na miejskiej choince. Zapraszamy najmłodszych mieszkańców miasta i nie tylko. Manufaktura odbędzie się w niedzielę 5 grudnia, a od soboty w Al. Zwycięstwa umiejscowiony będzie Jarmark Świąteczny podczas którego będzie można m.in. nabyć świąteczne prezenty – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
Manufaktura św. Mikołaja w Sosnowcu (fot. UM Sosnowiec)

Program wydarzenia

Miasto przygotowało program wydarzenia, które to odbywa się w ramach programu „Bliżej Siebie”:

  • 13:00 Pokaz rzeźbienia w lodzie
  • 14:00 Pokazy cyrkowe
  • 16.00 Koncert Sosnowieckiej Orkiestry Dętej
  • 16.30 Pokaz ognia
  • 16.45 Ceremonia zapalenia światełek na miejskiej choince
Tradycyjnie dzieciaki będą mogły napisać list do św. Mikołaja i wrzucić do specjalnej skrzynki. – Postaramy się zrekompensować fakt, że w ubiegłym roku manufaktura nie mogła otworzyć swoich podwoi. Zapraszamy na warsztaty plastyczne, pracownię ekoozdób choinkowych. Nie zabraknie choinek 3D, a jedną z atrakcji będą świąteczne ogrody w szkle – wylicza Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta ds. kultury, rozwoju i dialogu społecznego.

Utrudnienia w ruchu drogowym

Co ważne, organizacja wydarzenia spowoduje zamknięcie od godziny 13:00 3 grudnia (piątek) parkingu przed Urzędem Miejskim. Zakaz parkowania i poruszania się samochodem będzie również obowiązywał na Al. Zwycięstwa od ul. Mościckiego do ul. Śmigielskiego, w obydwie strony.