Jarmark Świąteczny w Sosnowcu powraca po roku przerwy. Będzie też Manufaktura Świętego Mikołaja

Do Sosnowca powraca Jarmark Świąteczny i Manufaktura Świętego Mikołaja. Po roku przerwy handlarze znowu będą mogli wystawić swoje świąteczne propozycje na stanowiskach na al. Zwycięstwa.

UM w Sosnowcu
Jarmark świąteczny cieszy się w Sosnowcu dużą popularnością

Jarmark Świąteczny Sosnowiec organizuje od pięciu lat, choć w zeszłym roku wydarzenie nie odbyło się ze względu na obostrzenia pandemiczne. Jarmark wraca za to w 2021 r. Poczuć świąteczny klimat będzie można 4 i 5 grudnia w godzinach 10:00-18:00 na al. Zwycięstwa w Sosnowcu.

Zgłoszenia wystawców na jarmarku świątecznym

Organizatorem wydarzenia jest sosnowiecki Klub Maczki oraz Urząd Miejski w Sosnowcu. Warunkiem wzięcia udziału w procesie naboru uczestników „Jarmarku Świątecznego” jest wysłanie formularza zgłoszeniowego, który odnaleźć można pod tym linkiem. Zgłoszenia należy przesyłać do 19 listopada. Ważnym aspektem jest podanie jakości i rodzaju wystawionego na stanowiskach asortymentu. Należy również zapoznać się z regulaminem wydarzenia zamieszonym na stronie.

– Uwzględniając dostępność miejsca na al. Zwycięstwa, istnieje ograniczona liczba możliwych stanowisk. To około 20-25 miejsc – zastrzega Agnieszka Skrzyniecka z Klubu Maczki.

– Oczywiście jest jakieś ograniczenie, ale jeśli zgłoszeń będzie więcej, będziemy chcieli dać możliwość wszystkim chętnym i wówczas powiększymy zakres jarmarku – dodaje Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Manufaktura Świętego Mikołaja w Sosnowcu

Miasto stworzy również Manufakturę Świętego Mikołaja. Dotychczas wydarzenie miało miejsce w urzędzie miasta, wówczas Biuro Obsługi Interesantów zamieniało się w pocztę Świętego Mikołaja. Urzędnicy z tej okazji zmieniali się w pomocników Świętego Mikołaja. Przebrani za elfy i śnieżynki zapraszali dzieci do wspólnej zabawy i udziału w przeróżnych warsztatach. Tym razem ze względu na pandemię, całe wydarzenie będzie odbywać się przed urzędem miasta i rozpocznie się 5 grudnia.

Lodowiska nie będzie

Tymczasem fani rekreacyjnego łyżwiarstwa mogą poczuć się rozczarowani, gdyż i w tym roku w Sosnowcu zabraknie sztucznego lodowiska. – Ze względu na stan epidemiologiczny nie planujemy otwarcia lodowiska – dodaje Rafał Łysy.