Pirat drogowy w Sosnowcu zatrzymany. Stracił prawo jazdy, zapłaci też spory mandat

Mundurowi z sosnowieckiej drogówki ukarali kierowcę za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Okazało się, że jechał ponad 120 km/h. Dodatkowo wyprzedzał inne samochody na przejściu dla pieszych. Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Zapłaci też spory mandat.

arc Policja
Policja pirat drogowy

Pirat drogowy w Sosnowcu zatrzymany

Policjanci z sosnowieckiej drogówki byli świadkami nieodpowiedzialnego zachowania na drodze, jakiego dopuścił się 40-letni mieszkaniec Sosnowca. Przejeżdżając ulicą Parkową zauważyli samochód, który dopuścił się niebezpiecznego manewru, wyprzedzając inny pojazd na przejściu dla pieszych.

Policjanci ruszyli jego tropem. Pojazd poruszał się bardzo szybko, w związku z czym mundurowi dokonali pomiaru prędkości pojazdu. Okazało się, że w pewnym momencie przekroczył aż o 72 km/h dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

30 punktów karnych i spory mandat do zapłaty

Gdy policjanci zatrzymali go w najbliższym, odpowiednim do tego miejscu, okazało się, że na jego koncie są już 23 punkty karne. Mundurowi ukarali go mandatem za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym oraz za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych.

Niebezpieczny rajd kosztował go łącznie 6500 złotych. Oprócz tego, otrzymał łącznie 30 punktów karnych. Mężczyzna stracił także prawo jazdy na trzy miesiące.

Sosnowieccy policjanci przejęli spore ilości narkotyków

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: duże ilości środków odurzających znaleźli policjanci w mieszkaniu w Milowicach. 35-letni sosnowiczanin trafił do aresztu

Autor: Redakcja

17/04/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: włamali się do samochodu i zostali przyłapani na gorącym uczynku. Próbowali uciekać przed policjantami, ale...

Autor: Redakcja

15/04/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: 35-latek jeździł bez uprawnień i badań technicznych. Kiedy wpadł podczas kontroli, próbował przekupić policjantów

Autor: Redakcja

12/04/2024