Piłkarze Zagłębia Sosnowiec rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Już w sobotę rozegrają pierwszy sparing

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w Fortunie 1. Lidze. W pierwszym treningu uczestniczyło 26 zawodników, a w sobotę zespół trenera Marcina Malinowskiego rozegra sparingowy mecz z Czuwajem Przemyśl.

Fot. Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie Sosnowiec

Przypomnijmy, że nowy sezon 1. ligi rozpocznie się w weekend 22/23 lipca. Do rozgrywek przygotowania zaczęli piłkarze Zagłębia – zajęcia, po przerwie wakacyjnej, wznowione zostały w poniedziałek, 19 czerwca, a w pierwszym treningu uczestniczyło 26 piłkarzy. Był też dołączony do sztabu szkoleniowego Krzysztof Górecko, który poprowadzi Zagłębie wraz z Marcinem Malinowskim. Jak informuje sosnowiecki klub, w sztabie brakuje fizjoterapeuty Krzysztofa Wdowika, który jest na zgrupowaniu kadry U-19.

Do klubu – z wypożyczenia do Skry Częstochowa – wrócił Mateusz Machała, w zajęciach uczestniczy także kilku młodych piłkarzy z Akademii; Kamil Bębenek, Piotr Płuciennik i Maximilian Śliwiński. Są ponadto Maksymilian Banaszewski oraz Szymon Sobczak – prowadzone są negocjacje w sprawie ich pozostania w Zagłębiu. Co ciekawe, z zespołem trenuje także Wojciech Szumilas, który już oficjalnie rozstał się z Zagłębiem. Piłkarz poprosił o możliwość wspólnych treningów z drużyną przez kilka dni, a klub się na to zgodził.

Wspólnie z drużyną nie trenowali dwaj piłkarze – Bartosz Chęciński (skręcony staw skokowy) ćwiczył indywidualnie na siłowni, a Chorwat Vedran Dalić nie wrócił jeszcze do pełni sił. Trwają rozmowy w sprawie sprowadzenia do Zagłębia nowych zawodników. Warto odnotować, że podczas pierwszej „gierki” premierowego gola strzelił Słowak Marek Fabry.

Dodajmy, że we wtorek piłkarze Zagłębia mieli zajęcia na boisku i siłowni, przeszli też testy wydolnościowe. Z kolei na środę zaplanowane są dwa treningi na boisku, na czwartek – boisko i siłownia, zaś piątek – tylko jeden trening na boisku. W sobotę sosnowiczanie rozegrają pierwszy sparing – Czuwajem Przemyśl, który świętuje 105-lecie klubu.

Wrzesinski konrad zaglebie sosnowiec2

Może Cię zainteresować:

Zagłębie Sosnowiec bierze piłkarzy z Ekstraklasy i po przejściach

Autor: Robert Czykiel

07/01/2023

Polska zagra z Niemcami w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Polska – Niemcy w ArcelorMittal Parku i komplet widzów na trybunach? Bilety na mecz rozeszły się w kilkadziesiąt minut

Autor: Redakcja

25/05/2023