Piknik rodzinny w Sosnowcu, czyli zabawa, koncerty i... budżet obywatelski. Wkrótce rozpocznie się głosowanie

Aż 163 projekty złożyli mieszkańcy Sosnowca w dziesiątej edycji budżetu obywatelskiego. Projekty zostały wycenione i zweryfikowane – będzie można je poznać podczas sobotniego (7 października) pikniku rodzinnego, który odbędzie się w Parku Sieleckim.

Pixabay
Sosnowiec Park Sielecki

Rodzinny piknik pod hasłem „Fundusze Europejskie. Nowa Energia!” rozpocznie się o godzinie 15. Jego częścią będzie Piknik Obywatelski (godz. 15-19). Do godziny 18.30 w planach jest piknikowa strefa atrakcji, natomiast o godzinie 18.15 rozpocznie się koncert zespołu Habakuk. Z kolei o 19.45 na scenie pojawi się Enej.

Oprócz zabawy i muzyki w Parku Sieleckim będzie się można zapoznać także z projektami jubileuszowej, dziesiątej edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy złożyli w sumie 163 projekty, które zostały ocenione, a także wycenione i zweryfikowane pod kątem możliwości ich realizacji. Na stronie sosnowieckiego budżetu obywatelskiego można sprawdzić, jak ocenione zostały poszczególne projekty.

Głosowanie na zweryfikowane i dopuszczone to tego etapu projekty odbędzie się w dniach 20-30 października. – Głosować będzie można tylko w formie elektronicznej na stronie www.obywatelski.sosnowiec.pl. Jak co roku swoje dwa głosy (jeden na strefę rejonową, jeden na strefę ogólnomiejską) będą mogli oddać wszyscy mieszkańcy Sosnowca, niezależnie od wieku – informuje sosnowiecki magistrat.

Wkrótce w mieście rozpocznie się także kampania informacyjna dotycząca głosowania w tegorocznym budżecie obywatelskim.

Balaton metamorfoza

Może Cię zainteresować:

Sosnowiecki Balaton jeszcze w tym roku przejdzie metamorfozę. Zrealizowane zostaną także inne projekty z budżetu obywatelskiego

Autor: Redakcja

28/07/2023

Rozpoczęła się rewitalizacja parku przy bulwarach Czarnej Przemszy w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: rozpoczęła się rewitalizacja parku przy bulwarach nad Czarną Przemszą w Sosnowcu. Prace podzielono na dwa etapy. Co się zmieni?

Autor: Redakcja

05/10/2023