Pijany w sztok rowerzysta nie uniknął surowej kary. 2500 zł chyba go trochę otrzeźwiło

Od 1 stycznia 2022 r. kary za wykroczenia drogowe poszły drastycznie w górę. Niektórych to jedna nie rusza. Przykładem pan z Rogoźnika w powiecie będzińskim, który - pijany w sztok - jechał rowerem po mieście.

Mandat Będzin

Policjanci z będzińskiej drogówki, patrolując ulice Rogoźnika, zauważyli rowerzystę, który miał trudności z utrzymaniem równowagi.

Rowerzysta jechał ulicą zygzakiem

Mężczyzna jechał ulicą Cmentarną „zygzakiem”, co stwarzało ogromne zagrożenie dla niego, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zatrzymali cyklistę do kontroli.

Jak się okazało, 39-letni będzinianin był nietrzeźwy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że rzeczywiście policjanci się nie mylili - w jego organizmie były blisko 3 promile alkoholu. W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyzna dostał mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz zakaz dalszej jazdy. Na całe szczęście na miejscu pojawiła się jego znajoma, która zaopiekowała się nieodpowiedzialnym panem.

Nowy taryfikator mandatów jest bardzo surowy

- Musimy pamiętać, że tak nieodpowiedzialne zachowanie nie tylko skutkuje mandatem, ale może doprowadzić do tragedii. Narażony na zagrożenia jest nie tylko sam nieodpowiedzialny kierujący, ale także każdy inny uczestnik ruchu drogowego. Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj. Każdy z nas ma wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa - apelują będzińscy policjanci.

Przypominamy o nowym taryfikatorze mandatów, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 r: Nowe stawki mandatów od 1 stycznia 2022 roku. 1500 zł za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu

ZOBACZ TEŻ:

czytaj więcej:

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

4000 zł grzywny za ucieczkę z miejsca kolizji

80-latek trzymał w garażu „lewy towar”

Będzin: 80-latek trzymał w garażu „lewy towar"

Railway tracks g6b3ae4f3b 1920

Jaworzno. Śmiertelne potrącenie na szlaku kolejowym

Policjanci z Sosnowca zaopiekowali się błąkającym się po ulicach psem

Policjanci z Sosnowca nie bali się dużego psa. Złapali go

Zapis z wideorejestratora

2500 zł mandatu dla pirata drogowego w Siewierzu

Sprawca rozboju w Dąbrowie Górniczej zatrzymany

Rozbój w firmie w Dąbrowie Górniczej. Sprawca groził bronią

Zatrzymanie oszusta matrymonialnego z Dąbrowy Górniczej

Amant z Dąbrowy Górniczej oszukał młodą kobietę z Gliwic