Pijany w sztok rowerzysta nie uniknął surowej kary. 2500 zł chyba go trochę otrzeźwiło

Od 1 stycznia 2022 r. kary za wykroczenia drogowe poszły drastycznie w górę. Niektórych to jedna nie rusza. Przykładem pan z Rogoźnika w powiecie będzińskim, który - pijany w sztok - jechał rowerem po mieście.

Mandat Będzin

Policjanci z będzińskiej drogówki, patrolując ulice Rogoźnika, zauważyli rowerzystę, który miał trudności z utrzymaniem równowagi.

Rowerzysta jechał ulicą zygzakiem

Mężczyzna jechał ulicą Cmentarną „zygzakiem”, co stwarzało ogromne zagrożenie dla niego, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zatrzymali cyklistę do kontroli.

Jak się okazało, 39-letni będzinianin był nietrzeźwy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że rzeczywiście policjanci się nie mylili - w jego organizmie były blisko 3 promile alkoholu. W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyzna dostał mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz zakaz dalszej jazdy. Na całe szczęście na miejscu pojawiła się jego znajoma, która zaopiekowała się nieodpowiedzialnym panem.

Nowy taryfikator mandatów jest bardzo surowy

- Musimy pamiętać, że tak nieodpowiedzialne zachowanie nie tylko skutkuje mandatem, ale może doprowadzić do tragedii. Narażony na zagrożenia jest nie tylko sam nieodpowiedzialny kierujący, ale także każdy inny uczestnik ruchu drogowego. Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj. Każdy z nas ma wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa - apelują będzińscy policjanci.

Przypominamy o nowym taryfikatorze mandatów, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 r: Nowe stawki mandatów od 1 stycznia 2022 roku. 1500 zł za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu

ZOBACZ TEŻ:

czytaj więcej:

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

4000 zł grzywny za ucieczkę z miejsca kolizji

Wypadek na DK94 w Dąbrowie Górniczej

DK94 w kierunku Katowic całkowicie zablokowana

Nowy radiowóz dla sosnowieckiej policji

Nowy, specjalistyczny radiowóz dla sosnowieckiej policji

Pożar Czeladź 1

Nocny pożar domu w Czeladzi. Dwie osoby poszkodowane

Łowcy pedofilów

50-letni pedofil z Sosnowca zatrzymany

Olsen Banden, czyli Gang Olsena

Gang Olsena z Sosnowca. Ukradli rower i oddali do lombardu

Policja

Rowerzysta miał 1,5 promila. Dostał mandat. I to jaki!