Panattoni Park Sosnowiec z nowym najemcą, międzynarodową korporacją Antwerk

Operator centrum logistycznego Panattoni Park Sosnowiec I ogłosił, że ma nowego najemcę. To międzynarodowa korporacja Antwerk.

Materiały prasowe
Panattoni Park Sosnowiec I

Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8.200 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku logistycznym Panattoni Park Sosnowiec I.

Nowy najemca w Panattoni Park Sosnowiec I

Antwerk to międzynarodowa firma w Europie, która jako jedna z nielicznych zajmuje się pełnym cyklem logistyki. Realizuje ona dostawy ładunków zarówno zbiorczych, jak i generalnych w Europie. Dodatkowo Antwerk udostępnia magazyny fulfillment dla usług e-commerce w Europie. Firma w liczbach to m.in. 720 tys. ton przewożonych ładunków rocznie oraz ok. 2 mln wysyłek miesięcznie dla usług e-commerce.

Panattoni Park Sosnowiec I to zlokalizowany na obszarze Zagłębia hub logistyczny.

– Poszukując pierwszego na terenie Polski magazynu klasy A, firma Antwerk oczekiwała propozycji cechującej się dobrą lokalizacją i dostępnością, aby móc rozpocząć funkcjonowanie od jesieni tego roku. Istotne były też parametry magazynu. Propozycja przedstawiona najemcy, czyli magazyn wyposażony w doki po obu stronach hali, zwiększy efektywność prowadzonych w nim operacji – wyjaśnia Jakub Kurek, Associate Director w firmie Cresa Polska. Najemcę reprezentowali eksperci z firmy doradczej Cresa Polska.

Dodatkowe korzyści podatkowe

– Panattoni Park Sosnowiec I odpowiada na aktualne potrzeby firmy Antwerk i jednocześnie zapewnia jej solidną bazę do rozwoju w przyszłości. Dla najemcy było to ważne, gdyż przewiduje on duże wzrosty sprzedaży swoich usług w perspektywie najbliższych kilku lat. O wyborze Panattoni Park Sosnowiec I zdecydowała również możliwość uzyskania dodatkowych korzyści podatkowych – mówi Michał Kozar, Starszy Doradca w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w firmie w Cresa Polska.

Panattoni Park Sosnowiec I znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S1, blisko autostrady A4, ma też dobry dojazd do kolejowego Euroterminala Sławków łączącego Europę, Rosję i Chiny.