Panattoni Park Sosnowiec z nowym najemcą, międzynarodową korporacją Antwerk

Operator centrum logistycznego Panattoni Park Sosnowiec I ogłosił, że ma nowego najemcę. To międzynarodowa korporacja Antwerk.

Materiały prasowe
Panattoni Park Sosnowiec I

Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8.200 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku logistycznym Panattoni Park Sosnowiec I.

Nowy najemca w Panattoni Park Sosnowiec I

Antwerk to międzynarodowa firma w Europie, która jako jedna z nielicznych zajmuje się pełnym cyklem logistyki. Realizuje ona dostawy ładunków zarówno zbiorczych, jak i generalnych w Europie. Dodatkowo Antwerk udostępnia magazyny fulfillment dla usług e-commerce w Europie. Firma w liczbach to m.in. 720 tys. ton przewożonych ładunków rocznie oraz ok. 2 mln wysyłek miesięcznie dla usług e-commerce.

Panattoni Park Sosnowiec I to zlokalizowany na obszarze Zagłębia hub logistyczny.

– Poszukując pierwszego na terenie Polski magazynu klasy A, firma Antwerk oczekiwała propozycji cechującej się dobrą lokalizacją i dostępnością, aby móc rozpocząć funkcjonowanie od jesieni tego roku. Istotne były też parametry magazynu. Propozycja przedstawiona najemcy, czyli magazyn wyposażony w doki po obu stronach hali, zwiększy efektywność prowadzonych w nim operacji – wyjaśnia Jakub Kurek, Associate Director w firmie Cresa Polska. Najemcę reprezentowali eksperci z firmy doradczej Cresa Polska.

Dodatkowe korzyści podatkowe

– Panattoni Park Sosnowiec I odpowiada na aktualne potrzeby firmy Antwerk i jednocześnie zapewnia jej solidną bazę do rozwoju w przyszłości. Dla najemcy było to ważne, gdyż przewiduje on duże wzrosty sprzedaży swoich usług w perspektywie najbliższych kilku lat. O wyborze Panattoni Park Sosnowiec I zdecydowała również możliwość uzyskania dodatkowych korzyści podatkowych – mówi Michał Kozar, Starszy Doradca w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w firmie w Cresa Polska.

Panattoni Park Sosnowiec I znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S1, blisko autostrady A4, ma też dobry dojazd do kolejowego Euroterminala Sławków łączącego Europę, Rosję i Chiny.

czytaj więcej:

Minister Przemysław Czarnek

W Sejmie przegłosowano „lex Czarnek”. Ustawa trafi do Senatu

Rusza druga edycja projektu „Zagłębiowskie wsparcie na starcie”

„Zagłębiowskie wsparcie na starcie” szansą na własny biznes

Press glass

Press Glass stworzy nowoczesny zakład w Dąbowie Górniczej

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Firma Press Glass zainwestuje w Dąbrowie Górniczej 300 mln zł

Press Glass w Dąbrowie Górniczej. Będą nowe miejsca pracy

Nowy sklep ALDI zostanie otwarty w Sosnowcu

Czwarty sklep sieci ALDI zostanie otwarty w Sosnowcu

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?