Otwarta została część jezdni alei Piłsudskiego, zamknięto za to inny odcinek. Niemal gotowe jest już nowe rondo turbinowe

Trwa przebudowa alei Piłsudskiego. W poniedziałek, 24 października, otworzona została jezdnia w kierunku huty, zamknięta zostaje natomiast droga w kierunku centrum – między ulicą Kasprzaka a siedzibą Komendy Miejskiej Policji.

UM Dąbrowa Górnicza
Kolejny etap prac w alei Piłsudskiego

Przebudowany fragment ma ponad kilometr długości – na ten odcinek przeniesiono ruch w obu kierunkach. Jak informuje dąbrowski magistrat, od strony centrum wjazd umiejscowiono łącznikiem za komendą, od strony Gołonoga kierowcy wjeżdżają ze skrzyżowania z ul. Kasprzaka. – Na przebudowanej jezdni na razie została ułożona tylko warstwa wiążąca asfaltu. Ostatnia warstwa ścieralna pojawi się wraz z końcem wszystkich prac – mówi Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych.

Dodajmy, że prace związane z przebudową tego odcinka objęły także podbudowę, nową kanalizację deszczową oraz ułożenie kabli pod nowe słupy oświetleniowe. Zmieniła się geometria jezdni – teraz pasy mają po 3,25 m zamiast 3,5 m, a miejscami droga została zwężona z trzech do dwóch pasów, na przykład przy nowym rondzie turbinowym na skrzyżowaniu z ul. Morcinka i Leśną. Rondo jest już zresztą niemal gotowe. – Do czasu przebudowy drugiej jezdni nie został na nim jeszcze wprowadzony ruch okrężny. Podczas przebudowy drogi do centrum skrzyżowanie umożliwia wjazd i wyjazd z ul. Morcinka – informują dąbrowscy urzędnicy.

Trwa budowa drogi rowerowej, prace prowadzone są także przy skrzyżowaniu z ul. Leśną. Niemal gotowa jest już pochylnia, która umożliwi wjazd wózkiem na zintegrowany przystanek autobusowo-tramwajowy. Powstaną ponadto nowe miejsca parkingowe, w sumie około 40. W przyszłym miesiącu otwarty ma zostać kolejny przebudowany odcinek – między alejami a ul. Graniczną.

Przypomnieć warto, że przebudowa al. Piłsudskiego to wspólna inwestycja miasta i Tramwajów Śląskich. Wiąże się z modernizacją torów i trakcji elektrycznej, remontem ul. Królowej Jadwigi i Sobieskiego, chodników i budową dróg rowerowych. Część skrzyżowań zamieni się w ronda.

Nowy tunel Dąbrowa Górnicza

Może Cię zainteresować:

Tunel przy stacji Dąbrowa Górnicza Centrum już gotowy. Połączył ulicę Kościuszki z Limanowskiego. A teraz czas na nowe miejsca parkingowe

Autor: Redakcja

14/10/2022

czytaj więcej:

Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza. Uwaga, zmiana organizacji ruchu na Redenie

Przebudowa ulic Staszica i Oddziału AK Ordona w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza: zmiana organizacji ruchu na ulicy Staszica

Przebudowa mostu nad Przemszą

Remont mostu nad Przemszą trwa, ale droga już wyremontowana

Inwestycja w Gołonogu

Inwestycja w Gołonogu: kiedy przejedziemy pod wiaduktem?

Pętla przy urzędzie pracy

Tramwaje linii 21, 22 i 28 wkrótce wrócą na dawną trasę

Strzemieszycka Dąbrowa Górnicza

Uwaga, ciężarówki wracają na Strzemieszycką, ale...

Ulica Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej

Uwaga, zmiana organizacji ruchu na ul. Królowej Jadwigi