Ostatnie prace na Stadionie Zimowym w Sosnowcu. Wkrótce otwarcie lodowiska, które kosztowało ponad 57 milionów złotych

Za nami oficjalne inauguracje stadionu i hali ArcelorMittal Parku w Sosnowcu. A co ze Stadionem Zimowym, w którym rozgrywane będą mecze hokeja, również rangi międzynarodowej? Trwają ostatnie prace, a otwarcie lodowiska zaplanowane zostało na kwiecień.

Nowak-Mosty
Stadion zimowy Sosnowiec wkrótce otwarcie

30 kwietnia 2023 roku do użytku zostanie oddany Stadion Zimowy, wchodzący w skład Zagłebiowskiego Parku Sportowego – ArcelorMittal Parku. Jego budowa rozpoczęła się pod koniec października 2020 roku. Na jakim etapie są obecnie prace?

– To przede wszystkim prace wykończeniowe, testy i sprawdzenia systemów i instalacji, montaż wyposażenia sportowego – informuje Zagłębiowski Park Sportowy.

W hali powstały także nowoczesne szatnie z odnową biologiczną oraz zapleczem medycznym, a także siłownia, sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe i gastronomiczne. Znalazło się również miejsce na chodniki połączone esplanadami wykonanymi z wielkopowierzchniowej płyty. Na obu esplanadach znajdują się elementy małej architektury w postaci ławek oraz donic z nasadzeniami.

Ślizgawki, liga i imprezy rangi międzynarodowej

Obiekt spełnia wymagania Światowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF), zapewniając możliwość organizacji meczów na poziomie zarówno krajowych rozgrywek ligowych, jak i międzynarodowych z widownią na 2545 miejsc. Oprócz meczów, obiekt będzie pełnił funkcję rekreacyjną. Z myślą o mieszkańcach miasta będą organizowane ślizgawki ogólnodostępne oraz zajęcia z rekreacyjnej nauki jazdy na łyżwach.

Budowa Stadionu Zimowego kosztowała 57 590 000 złotych. Sponsorem całego kompleksu obiektó Zagłębiowskiego Parku Sportowego jest, przypomnijmy, firma ArcelorMittal Poland.

Komplet widzów na otwarciu nowego stadionu w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Nowy stadion, komplet widzów, a do tego zwycięstwo Zagłębia! „Wierzę, że naszą grą zatrzymamy taką frekwencję”. Zdjęcia

Autor: Jacek Gaim

27/02/2023

Stadion Arcelor Mittal Park w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Tydzień pełen sportowych emocji w ArcelorMittal Park. Na boisko wybiegną piłkarze Zagłębia, a w Arenie Sosnowiec będzie sporo koszykówki

Autor: Redakcja

22/02/2023