Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu już gotowy. Oficjalne otwarcie w sobotę: cały dochód z meczu charytatywnego dla 3-letniego Adasia

Nowy Stadion Zimowy w ArcelorMittal Parku jest już gotowy. Oficjalne otwarcie – w najbliższą sobotę. W charytatywnym meczu, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla 3-letniego Adasia Lisa z Sosnowca, zmierzą się Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich z zespołem TVN 24 i Przyjaciele. Pierwsze treningi już się odbyły, była też ślizgawka.

Przypomnijmy, że sobotni mecz Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich – TVN 24 i Przyjaciele rozpocznie się o godzinie 17. Bilety kosztują 30 zł i 20 zł (ulgowy). Cały dochód z meczu zostanie przeznaczony na pomoc dla 3-letniego Adasia Lisa, który urodził się jako wcześniak. Po porodzie zdiagnozowano u niego wrodzone wady – w prawej rączce brakowało kości ramiennej i kości przedramienia, a w szczątkowej dłoni doszło do zrośnięcia paluszków. W lewej rączce stwierdzono pojedynczą kość przedramienia z dwoma paluszkami. U Adasia zdiagnozowano również padaczkę oraz oczopląs. Adaś jest pod stałą opieką specjalistów. Konieczna jest też operacja, polegająca na przeniesieniu palca w miejsce nieistniejącego kciuka, którą zaplanowano na sierpień. Potrzebne jest 340 tysięcy złotych, a Adasia można wesprzeć także tutaj.

W charytatywnym meczu wystąpią między innymi Bogdan Kalus, Roman Polko, Wojciech Wojciechowski, Julia Wróblewska, Wiesław Jobczyk, Mariusz Czerkawski, Jan Kliment, Aron Chmielewski, Tomasz Olbratowski, Przemysław Skowron, Darek Maciborek, Rafał Bryndal, Paweł Zygmunt, Mariusz Siudek, Adam Grzanka, Mateusz Dewera, Jacek Łapot, Rafał Radziszewski, Arleta Zalewska, Darek Łapiński, Robert Kantereit, Jarosław Jabrzyk, Andrzej Tomanek. Pierwszy trening odbył się w weekend, tydzień przed meczem. Nowy Stadion Zimowy prezentuje się bardzo dobrze – zobaczcie zdjęcia.

Przypomnijmy, że budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego – na 15-hektarowym terenie w pobliżu Górki Środulskiej – rozpoczęła się wiosną 2019 roku. Kompleks tworzą trzy obiekty – stadion piłkarski na 11 600 miejsc, hala (3 502) i lodowisko (2 545). W lipcu 2022 r. sponsorem tytularnym ZPS został ArcelorMittal Poland. Na początku tego roku otwarte zostały zarówno hala, jak i piłkarski stadion. Nowy Stadion Zimowy, którego budowa kosztowała ok. 57,6 mln złotych, spełnia wymagania Światowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF). Już w przyszłym roku (17-23 kwietnia 2024) nowe lodowisko będzie gospodarzem turnieju U18 Dywizji IIA mistrzostw świata juniorów do lat 18.

Kongres w Tampere

Może Cię zainteresować:

Przyszłoroczne hokejowe mistrzostwa świata juniorów do lat 18 odbędą się w Sosnowcu. Polska reprezentacja walczyć będzie o powrót do Dywizji IB

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/05/2023

Mrozu

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec Fun Festival 2023: trzy dni grania w ArcelorMittal Park. Znana jest już pełna lista wykonawców

Autor: Redakcja

31/05/2023