Nowe metrolinie połączą Sosnowiec z Tychami i Dąbrowę Górniczą z Sławkowem

10 listopada 2022 r. w Zagłębiu zostaną uruchomione dwie nowe Metrolinie. Pierwsza z nich, oznaczona numerem M15, połączy Sosnowiec z Tychami, druga (M109) będzie kursować między Dąbrową Górniczą a Sławkowem

https://www.sosnowiec.pl
S1 Klimontow

Linia M15 połączy Sosnowiec, Mysłowice, Lędziny i Tychy. Kursujące nią autobusy częściowo będą jeździć drogą ekspresową S1. W Tychach i Lędzinach obsłużą strefy ekonomiczne, a w Sosnowcu – rejon uczelni akademickich. W Tychach i Sosnowcu umożliwią ponadto dojazd do wojewódzkich szpitali specjalistycznych.

Autobusy linii M15 będą kursować codziennie - w dni robocze w szczycie co 30 min, poza szczytem co 45 min oraz wieczorem co godzinę. Również co godzinę będą jeździć w dni wolne.

Trasa Metrolinii M15
Trasa Metrolinii M15. Mat. GZM

Linia M109 powstanie z przekształcenia linii autobusowej 634, łącząc Sławków z centrum Dąbrowy Górniczej i Mydlicami. Jak zapowiada Metropolia, rozkład M109 będzie zsynchronizowany z linią 49, a kursy nocne będą zsynchronizowane z linią M2, co ma umożliwić szybkie przesiadki z i do Katowic w centrum Dąbrowy Górniczej.

Linia będzie kursowała całą dobę - w dni robocze w szczycie co 20 min, poza szczytem co 40 min; w dni wolne w ciągu dnia co 30 min, rano i wieczorem co 60 min.

Trasa Metrolinii M109
Trasa Metrolinii M109. Mat. GZM

Nowe Metrolinie obsłużą konsorcja złożone z firm wyłonionych w przetargu, w przypadku linii M15 będą to PKS Gostynin i PKS Tarnobrzeg, a linii M109 - LZ Lazar i PKS Południe.

Kolej do Pyrzowic

Może Cię zainteresować:

Michał Wroński: Linia kolejowa do Pyrzowic nie powinna służyć głównie... dojazdom do lotniska

Autor: Michał Wroński

25/10/2022

S1 Podwarpie Dąbrowa Górnicza

Może Cię zainteresować:

GDDKiA ogłosiła przetarg na projekt rozbudowy drogi ekspresowej S1 od Dąbrowy Górniczej do Sosnowca

Autor: Redakcja

13/10/2022