Nowa inwestycja w Dąbrowie Górniczej za 300 mln zł. Będzie 250 nowych miejsc pracy

W Dąbrowie Górniczej powstanie fabryka Press Glass SA, producenta szyb zespolonych. Zapewni ona miastu nie tylko inwestycję prężnie rozwijającego się inwestora, ale także nowe miejsca pracy.

Press Glass SA
Firma Press Glass zainwestuje w Dąbrowie Górniczej 300 mln zł

W siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozstrzygnięto przetarg na zakup prawie 14,4-hektarowej działki inwestycyjnej w obszarze gospodarczym „Tucznawa”. Polska spółka Press Glass SA za tę nieruchomość zaoferowała 15 mln 129 tys. zł. Pod koniec roku, po dokonaniu niezbędnych formalności, firma ma stać się pełnoprawnym właścicielem tego terenu.

Wiadomo już, że Press Glass zainwestuje w Dąbrowie Górniczej 300 mln złotych i stworzy około 250 nowych miejsc pracy.

Nie tylko w Polsce

Press Glass to jeden z największych, niezależnych producentów szyb zespolonych w Europie. Dzienna produkcja wynosi do 30 tys. m2 szyb zespolonych. Dotychczasowe zakłady przedsiębiorstwo zlokalizowało w Nowej Wsi, Tychach, Tczewie, Radomsku, Miętnie oraz w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i na Chorwacji. Teraz kolejną swoją inwestycję firma ulokuje w Dąbrowie Górniczej.

Od 2007 roku przedsiębiorstwo prowadzi swoją produkcję uwzględniając ogólnoświatowy system działań chroniących środowisko ISO 14001. Press Glass przystąpiło również do projektu „resources SAVED”, którego celem jest ochrona zasobów naturalnych przez recykling.

Kolejna inwestycja

Do tej pory w obszarze gospodarczym „Tucznawa” funkcjonuje już sześć dużych przedsiębiorstw. Koreański koncern SK Innovation swoją produkcję separatów do baterii litowo-jonowych uruchomił w październiku. Prócz tego na tym terenie od 2017 roku działa japońska fabryka NGK Ceramics, produkująca filtry cząstek stałych, robionych z węglika krzemu i stosowanych w samochodowych układach wydechowych. Dodatkowo swoje działki inwestycyjne posiadają również: Schade Polska (magazyny i logistyka), Outokumpu Distribution Polska (wyroby stalowe), Convert Paper (produkcja tektury) i Instanta (produkcja kawy).

czytaj więcej:

Press glass

Press Glass stworzy nowoczesny zakład w Dąbowie Górniczej

Sosnowiec ciepłe mieszkanie

Przyjmowane są wnioski do programu Ciepłe Mieszkanie

ALDI

Sieć ALDI otwiera piąty sklep w Sosnowcu

Hala dla Carrefoura, Psary

Gigantyczny magazyn dla sieci Carrefour w Psarach wybudowany

Minister Przemysław Czarnek

W Sejmie przegłosowano „lex Czarnek”. Ustawa trafi do Senatu

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Panattoni Park Sosnowiec I

Panattoni Park Sosnowiec z nowym najemcą, firmą Antwerk