Nielegalna fabryka papierosów odkryta w Sosnowcu. Papierosy pakowali w pudełka do pizzy

Szeroko zakrojona akcja policji i Krajowej Administracji Skarbowej pozwoliła ujawnić nielegalną fabrykę papierosów i plantację konopi w Sosnowcu. Przestępcy mieli ciekawy pomysł na ukrywanie wyprodukowanego towaru. Pakowali papierosy m.in. w pudełka do pizzy.

Policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego (KAS), pod nadzorem Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie od kilku miesięcy pracowali nad sprawą nielegalnej fabryki papierosów.

Produkowali lewe papierosy w Sosnowcu

Zebrane przez nich informacje doprowadziły do prywatnej posesji znajdującej się w Sosnowcu. Jak ustalono, nielegalna fabryka nie chodziła non stop, była uruchamiana nieregularnie co pewien czas.

Funkcjonariusze weszli do hali, gdzie była kompletna linia do produkcji papierosów i cięcia tytoniu oraz - co ciekawe - profesjonalna uprawa konopi.

Wyprodukowane papierosy pakowane były w pudełka typu „pizza” oraz w podrobione opakowania papierosów znanych, światowych marek.

Na miejscu zabezpieczono:

 • maszyny do produkcji papierosów, cięcia liści tytoniu
 • ponad 270 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy,
 • ponad 660 kg suszu tytoniu,
 • 159 krzaków konopi innych niż włókniste,
 • marihuanę.

Czwórce podejrzanych grozi do 15 lat więzienia

Zatrzymano 4 mieszkańców województwa śląskiego, w wieku od 24 do 58 lat.

Śledczy oszacowali, że w wyniku przestępczej działalności podejrzani mogli doprowadzić Skarb Państwa do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, poprzez narażenie na uszczuplenie podatku VAT w kwocie ponad 100 tys. zł i prawie 630 tys. zł w zakresie podatku akcyzowego, co stanowi łączną wartość uszczuplenia w wysokości prawie 730 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące m.in.

 • udziału w zorganizowanej grupie przestępczej,
 • wytwarzania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy ,
 • produkcji narkotyków.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował 4 podejrzanych na okres 3 miesięcy. Czyny zarzucone podejrzanym zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności.

  Olsen Banden, czyli Gang Olsena

  Może Cię zainteresować:

  Gang Olsena z Sosnowca. Ukradli rower i oddali go do lombardu. Na pamiątkę zrobili mu zdjęcie telefonem. Fotkę znaleźli policjanci

  Autor: Katarzyna Pachelska

  20/10/2022

  Policja Sosnowiec

  Może Cię zainteresować:

  Prowadził pod wpływem narkotyków, wpadł podczas kontroli. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli całą „uprawę”...

  Autor: Redakcja

  14/10/2022