Napis "I love Sosnowiec" stanął przed dworcem PKP. Chętni mogą już robić sobie przy nim zdjęcia

Pod koniec kwietnia na modernizowanym placu przed dworcem PKP w Sosnowcu zamontowano podświetlany napis "I love Sosnowiec". Angielskie słowo "love" zostało zastąpione sercem. Instalacja została zamontowana w ramach przebudowy placu im. Powstańców Styczniowych.

Napis "I love Sosnowiec" stanął przed dworcem PKP

W sobotę, 29 kwietnia przed budynkiem dworca PKP w Sosnowcu zamontowano podświetlaną nocą instalację z napisem "I love Sosnowiec". Napis ma być atrakcją modernizowanego placu przed dworcem PKP, przy którym mieszkańcy i przyjezdni mogą zrobić sobie zdjęcie.

Pomimo zachowanej estetyki zdania internautów na temat nowej instalacji są podzielone: "Robi wrażenie. Będę w czerwcu, na pewno tam przysiądę na ławeczce. Gdy się zazieleni, będzie ślicznie", "Z autobusu wygląda to kuriozalnie. Wszystko zasłania ławeczka", "Szkoda że tyle betonu, kto tam w ciepłe dni wytrzyma", "Jest ładnie i estetycznie. Zieleń się rozrośnie. Piękne miejsce , dworzec jeden z najładniejszych" - komentują post prezydenta miasta internauci.

Instalacja to element przebudowy placu przed dworcem PKP

Przypomnijmy, że umowa na przebudowę placu została podpisana w lipcu 2020 roku. Wówczas jej koszty szacowano na ponad 8 mln 600 tys. zł. W przetargu na wykonanie zadania wyłoniona została spółka AGC z Bytomia, która miała 13 miesięcy na modernizację placu.

- Rozpisaliśmy nowy przetarg na przebudowę placu przed dworcem PKP w Sosnowcu. Wyłoniona we wcześniejszym podstępowaniu firma, ze względu na panującą pandemię koronawirusa, nie jest w stanie zrealizować kontraktu.(...) Ze względu na obecną sytuację w nowym przetargu został wydłużony czas na realizację inwestycji. Zamiast 10 miesięcy przyszły wykonawca będzie miał 13 miesięcy - napisał w połowie kwietnia 2020 r. Arkadiusz Chęciński.

Inwestycja nadal nie została zakończona. Modernizację w najbliższym czasie przejdzie m.in. pawilon przed dworcem PKP.

Nowe ławki przy dworcu kolejowym w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Na placu przed sosnowieckim dworcem pojawiły się już nowe ławki. Kiedy koniec prac? „Chcemy także udostępnić szczelinę przeciwlotniczą”

Autor: Urszula Gołkowska

28/03/2023