Na DK94 w Sławkowie ma być bezpieczniej. Skrzyżowanie z ulicą Okradzionowską zostanie przebudowane, projekt jest już gotowy

Na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z ulicą Okradzionowską w Sławkowie powstanie sygnalizacja świetlna. Przebudowane zostanie również samo skrzyżowanie. To niebezpieczne miejsce, w którym często dochodzi do kolizji i wypadków.

Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK94 z ulicą Okradzionowską w Sławkowie wraz z przebudową skrzyżowania trafił już do wojewody śląskiego. Po uzyskaniu zgody Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetarg na roboty budowlane – w pierwszym kwartale 2024 roku.

Projekt przebudowy skrzyżowania i sygnalizacji świetlnej, która będzie sterowała ruchem przygotowało Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Drog-Men z Rudy Śląskiej. Co się zmieni?

– Prace obejmą pasy przeznaczone do skrętu w lewo, a także wloty boczne. W rejonie skrzyżowania wykonane będą dojścia dla pieszych oraz rowerzystów, przebudowane zostanie dedykowane oświetlenie przejścia dla pieszych, wybudowane zostanie oświetlenie skrzyżowania. Nośność nawierzchni będzie dostosowana do obciążeń 11,5 tony/oś – informuje katowicki oddział GDDKiA.

Jak wyjaśnia GDDKiA, inwestycja sfinansowana zostanie „ze środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad”. Przebudowa skrzyżowania, na którym często dochodzi do kolizji i wypadków, ma zwiększyć bezpieczeństwo – zarówno pieszych, jak i kierowców.

Będzie bezpieczniej i ekonomiczniej na S86 w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Na S86 w Sosnowcu będzie bezpieczniej? GDDKiA ogłosiła przetarg na wymianę oświetlenia i słupów wzdłuż prawie 2,6-kilometrowego odcinka drogi

Autor: Grzegorz Lisiecki

06/04/2023

Budowa obwodnicy Poręby i Zawiercia

Może Cię zainteresować:

Trwa budowa obwodnicy Poręby i Zawiercia. Warta niemal 414 mln złotych inwestycja ma spory poślizg

Autor: Grzegorz Lisiecki

02/06/2023