Multimedialne obrazy będą wyświetlane na budynku sosnowieckiego dworca. Próbne pokazy już się odbyły

Na słupach przy sosnowieckim dworcu pojawiły się rzutniki, które będą wyświetlać na elewacji budynku multimedialne obrazy. Pierwsze próby już się odbyły. – Urządzenia będą działały tylko na specjalne okazje – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik sosnowieckiego magistratu.

Kilka tygodni temu na elewacji dworca PKP w Sosnowcu pojawiły się multimedialne obrazy. Widok ten był niecodzienny, ponieważ magistrat zorganizował niezapowiedziany pokaz.

Testowaliśmy rzutniki, które są zamontowane na słupach. Efekt finalny robi naprawdę duże wrażenie, ale teraz nie wszystko Wam pokażę. Niech to będzie niespodzianka – poinformował 16 czerwca Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Urzędnicy nie chcą na razie mówić o tym, kiedy rzutniki oficjalnie zostaną uruchomione. Natomiast rzecznik magistratu zaznacza, że z urządzeń miasto będzie korzystało tylko podczas wybranych uroczystości. – Z pewnością nie będziemy urządzeń uruchamiać codziennie, trzeba pamiętać, że to centrum miasta. Musimy również pamiętać, że wokół mieszkają ludzie, dlatego urządzenia będą działały na specjalne okazje – podkreśla Rafał Łysy.

Multimedialne obrazy przedstawiały m.in. godło i flagę Polski, herb Sosnowca oraz Zagłębia Dąbrowskiego.

Nowe ławki przy dworcu kolejowym w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Na placu przed sosnowieckim dworcem pojawiły się już nowe ławki. Kiedy koniec prac? „Chcemy także udostępnić szczelinę przeciwlotniczą”

Autor: Urszula Gołkowska

28/03/2023