Mikołaj przejedzie specjalnym tramwajem przez miasta Zagłębia. Sprawdź trasę

Ciekawą atrakcję z okazji Mikołaja szykują Tramwaje Śląskie. Specjalny tramwaj wyjedzie na drogi metropolii, w tym miast Zagłębia. Sprawdź, gdzie i kiedy się pojawi.

Unsplash
Mikołaj

W poniedziałek 6 grudnia 2021 r. specjalny tramwaj typu N przejedzie przez 9 miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w tym przez miasta Zagłębia, a Mikołaj na przystankach będzie rozdawał prezenty.

Z pewnych źródeł wiemy, że w tym roku, po rocznej przerwie, Mikołaj znów na Śląsk i do Zagłębia przyjedzie tramwajem. Tym razem jednak mikołajowy tramwaj nie będzie zabierał pasażerów, lecz Mikołaj spotka się z mieszkańcami na tramwajowych przystankach – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA.

Tramwaj z Mikołajem i Śnieżynką odwiedzi 9 miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii:

  1. Bytom,
  2. Świętochłowice,
  3. Chorzów,
  4. Katowice,
  5. Sosnowiec,
  6. Będzin,
  7. Dąbrowę Górniczą,
  8. Rudę Śląską,
  9. Zabrze,

a kursować będzie od południa do wieczora.

Mikołaj nie zdradził dokładnego rozkładu jazdy, ale udało nam się poznać orientacyjne godziny odwiedzin na niektórych przystankach. Zapraszamy więc do sprawdzenia, gdzie można będzie spotkać ten wyjątkowy tramwaj i wypatrywania na przystankach historycznego wagonu typu N, wiozącego Mikołaja i Śnieżynkę – dodaje Andrzej Zowada.

Trasa mikołajowego tramwaju i rozkład

Bytom Stroszek Zajezdnia 12:28
Bytom pl. Sikorskiego 12:51
Bytom Łagiewniki Targowisko 13:02
Świętochłowice Osiedle Skałka 13:09
Świętochłowice Mijanka 13:17
Chorzów Rynek 13:27
Dąb Silesia City Center 13:42
Katowice Rynek 13:51
Katowice Dworzec PKP 13:53
Katowice pl. Wolności 13:54
Katowice Zawodzie Centrum Przesiadkowe 14:09
Sosnowiec Dworzec PKP 14:29
Sosnowiec Pogoń Akademiki 14:39
Będzin Zamek 14:49
Dąbrowa Górnicza Centrum 15:01
Dąbrowa Górnicza Reden I 15:04
Dąbrowa Górnicza Reden II 15:07
Dąbrowa Górnicza Centrum 15:10
Będzin Zamek 15:22
Sosnowiec Pogoń Akademiki 15:33
Sosnowiec Dworzec PKP 15:43
Katowice Zawodzie Zajezdnia 16:05
Katowice Zawodzie Zajezdnia 16:31
Katowice Dworzec PKP 16:45
Katowice Pl. Wolności 16:46
Katowice Załęże Dwór 16:55
Chorzów Batory Dworzec PKP 17:06
Świetochłowice Mijanka 17:11
Ruda Śląska Chebzie Pętla 17:44
Ruda Śląska Chebzie Pętla 17:53
Ruda Śląska Urząd Skarbowy 17:59
Zabrze Zaborze Wolności 18:04
Zabrze Zaborze Lompy 18:07
Zabrze pl. Wolności 18:15
Bytom pl. Sikorskiego 19:04
Bytom Stroszek Zajezdnia 19:30

czytaj więcej:

Tramwaj zimą

Dodatkowe połączenia tramwajowe w sylwestra 2021

Zespół MØW zagra w Pałacu Kultury Zagłębia

Zespół MØW wystąpi w Pałacu Kultury Zagłębia

Iwona Chmielewska

Ferie z Teatrem Zagłębia i Biblioteką Młodzieżową

Bieg Walentynkowy

Bieg Walentynkowy w Parku Hallera wraca po rocznej przerwie

Kadr z filmu "Gierek"

Konkurs. Do wygrania podwójny bilet na pokaz "Gierka"

Ogród Świateł, Legendia

Wyrwij się zza stołu. Atrakcje czynne w święta

Lampa Aladyna Ogród Świateł, Legendia, Chorzów

Nowość w Parku Śląskim. Ogród Świateł Lampa Aladyna