Mieszkanka Jaworzna straciła blisko 50 tys. zł. Oszukał ją fałszywy major

Blisko 50 tysięcy złotych straciła mieszkanka Jaworzna, która dała się nabrać oszustowi podającemu się za "majora" przebywającego na misji pokojowej w Arabii Saudyjskiej.

pixabay.com
Pieniądze

Pomysłowość oszustów nie zna granic. Przekonała się o tym 41-letnia mieszkanka Jaworzna. Tyle, że lekcja w tym przypadku kosztowała ją blisko 50 tys. zł.

"Major", który uratował rodzinę królewską

Kilka tygodni temu kobieta za pośrednictwem portalu społecznościowego poznała mężczyznę, który podawał się za żołnierza w stopniu „majora”. Jak twierdził, przebywa aktualnie na misji pokojowej w Arabii Saudyjskiej. Od tamtego czasu regularnie ze sobą korespondowali. W pewnym momencie „major” przekazał kobiecie „newsa” o tym, że w jego bazie doszło do ataku bombowego, wiele osób jest poszkodowanych, a on sam uratował członków rodziny królewskiej i w związku z tym otrzymał finansową nagrodę. I właśnie tymi pieniędzmi chciał się z poznaną kobietą… podzielić.

41-latka zgodziła na taką propozycję, jednak po paru dniach pojawiły się problemy z przesyłką. Kobieta otrzymała wówczas wiadomość, że aby ją otrzymać, musi przelać odpowiednią kwotę pieniędzy na konto mężczyzny. Nie wyczuwając podstępu przelała 14, 5 tys. zł na wskazane konto. Przesyłka nadal jest pozostała zablokowana, a transfer wymagał jakoby opłacenia podatku VAT, więc kobieta przelała kolejne 34 tys. zł. Przesyłka dalej jednak nie docierała, a kobieta otrzymała trzecią wiadomość o konieczności przelaniu 78 tys. zł. Wówczas już kobieta zorientowała się, że coś tu nie „gra” i że padła ofiarą oszustwa. Jak łatwo policzyć, dojście do tego kosztowało ją łącznie 48 500 złotych.

Numer na żołnierza – amanta nie jest nowy, ale – jak widać – wciąż skuteczny. Jak informują policjanci , wiele kobiet, aby pomóc „żołnierzowi” zaciąga nawet kredyty bankowe. Sprawcy najczęściej posiadają wiele fałszywych kont/profili. Budują swoją internetową "tożsamość. Dla uwiarygodnienia swojej historii i siebie przesyłają fałszywe zdjęcia, fałszywe informacje dotyczące codziennego życia.

Pirat drogowy dk91 siewierz

Może Cię zainteresować:

Siewierz. Gnał DK91 seatem jak szalony. Jego wyczyny zarejestrował policyjny sprzęt. Kierowca został ukarany wysokim mandatem

Autor: Katarzyna Pachelska

14/12/2023

Będzińscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju

Może Cię zainteresować:

Okradli sklep, zaatakowali ochroniarza. Zostali rozpoznani dzięki kamerom systemu monitoringu. Nie był to ich pierwszy rozbój

Autor: Redakcja

08/12/2023