Metrorower wjedzie do kolejnych miast Zagłębia. W Dąbrowie Górniczej korzystać będzie można z 370 rowerów i 40 stacji

Od 1 sierpnia w Dąbrowie Górniczej skorzystać będzie można z Metroroweru. Miasto dołącza do największego w Polsce systemu roweru miejskiego.

Fot. GZM. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
Metrorower

Przypomnijmy, że system Metroroweru został uruchomiony na początku 2024 roku w ośmiu miastach: Katowicach, Chorzowie, Gliwicach, Czeladzi, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu, Tychach i Zabrzu. Od 1 sierpnia system zostanie rozszerzony do 31 gmin – będzie wówczas funkcjonowało ponad 900 stacji i jeździło 7000 rowerów.

1 sierpnia do systemu dołączy między innymi Dąbrowa Górnicza. W mieście działać będzie 40 stacji, będzie też 370 rowerów. Montaż stojaków na rowery trwa – zajmuje się tym firma Nextbike, operator systemu. Miasto z kolei zleciło prace brukarskie tam, gdzie pojawią się stacje Metroroweru. Przypomnieć warto, że wszystkie rowery wyposażone są w nadajniki GPS – można je wypożyczać i oddawać je na stacjach bez konieczności wpinania do stojaków.

Co jest bardzo wygodne – system pozwala nie tylko na przemieszczanie się pomiędzy gminami, ale i pozostawienie roweru w innej miejscowości. – Jedyne o czym użytkownik musi pamiętać to to, aby rower zwrócić we właściwym miejscu – na stacji – podkreślają w GZM.

Dodajmy, że posiadacze biletów okresowych ZTM będą mogli korzystać z Metroroweru codziennie przez 60 minut bez dodatkowych opłat.

Oprócz Dąbrowy Górniczej do systemu Metroroweru 1 sierpnia dołączą także między innymi Będzin, Siewierz, Sławków czy Wojkowice.

Sosnowiec metrorower

Może Cię zainteresować:

Metrorower już dostępny w Sosnowcu. „Uruchomienie największego w Polsce systemu rowerów miejskich to dla nas kamień milowy”. Zobacz, gdzie i jak można skorzystać z systemu

Autor: Urszula Gołkowska

28/02/2024

Metrorower w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Metrorower w Czeladzi: na początek cztery stacje i 50 rowerów. System został już przetestowany. A co z rowerowymi drogami?

Autor: Redakcja

22/02/2024

Metrower

Może Cię zainteresować:

Odliczamy do uruchomienia Metroroweru w 31 gminach Śląska i Zagłębia. To już za miesiąc, 1 sierpnia 2024 r.

Autor: Michał Wroński

01/07/2024