Linie autobusowe znów obsługują przystanki Gołonóg Dworzec PKP i Gołonóg Osiedle. Tymczasowy przystanek Gołonóg Szkoła zostaje na stałe

W czwartek, 29 września, linie autobusowe, które od czerwca korzystały z objazdów spowodowanych przebudową alei Zagłębia Dąbrowskiego i ulicy Uklańskiego, zaczęły znów obsługiwać przystanki Gołonóg Dworzec PKP i Gołonóg Osiedle. Przystanek Gołonóg Szkoła nadal obsługują autobusy linii 18, 807 i 972.

UM Dąbrowa Górnicza
Linia 814

W czwartek przywrócona została dla ruchu samochodowego i autobusowego ulica Uklańskiego. Linie 55, 140, 237, 637, 638, 690, 814, 903N i M2 wróciły na swoje stare trasy i znów obsługują przystanki Gołonóg Dworzec PKP i Gołonóg Osiedle. Warto jednak pamiętać o tym, że przystanek Gołonóg Dworzec PKP obsługiwany jest nadal w tymczasowych lokalizacjach – na wysokości spółki Gühring i w pobliżu dawnego Uniwersalu. Tak będzie do czasu, aż na docelowych przystankach dojdzie do pełnego stężenia betonu w zatokach. Wybudowany zostanie także chodnik po stronie dworca.

Co istotne, tymczasowy przystanek Gołonóg Szkoła, który funkcjonuje od czerwca zostaje na stałe, o co apelowali mieszkańcy między innymi z osiedla Cieszkowskiego i Górki Gołonoskiej. Przystanek obsługują linie autobusowe 18, 807 i 972.

Nowe perony i ronda

Przypomnijmy, że przebudowa alei Zagłębia Dąbrowskiego i ul. Uklańskiego jest elementem nowego układu torowo-drogowego, w ramach którego na stacji Dąbrowa Górnicza Gołonóg powstają dwa perony, a także przejście podziemne. Nowe ronda na skrzyżowaniach al. Zagłębia Dąbrowskiego i ul. Uklańskiego oraz Parkowej i Wczasowej także staną się częściami nowego układu drogowego.

Inwestycja kosztuje 67,5 mln złotych. Prace powinny zakończyć się w pierwszym półroczu 2023 roku.

Remont ulicy Uklańskiego

Może Cię zainteresować:

Ważą się losy tymczasowego przystanku autobusowego przy szkole w Gołonogu. „Czy powinien funkcjonować także po zakończeniu inwestycji w rejonie dworca?”

Autor: Redakcja

21/09/2022