Kradli samochody, zostali zatrzymani po pościgu. Okazali się członkami grupy przestępczej. „Sprawa ma charakter rozwojowy”

Pościg ulicami Jaworzna! Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy uciekali skradzionym audi. Nie była to ich pierwsza kradzież, a – jak się okazało – zatrzymani należeli do zorganizowanej grupy przestępczej. Co więcej, mundurowi dotarli do samochodowych „dziupli”, w których znajdowały się skradzione części. – Wiele wskazuje na to, że ta sprawa będzie miała ciąg dalszy... – zapowiadają policjanci.

Fot. Policja Jaworzno
Policjanci z Jaworzna zatrzymali mężczyzn którzy uciekali skradzionym audi

Podczas patrolu policjanci chcieli wylegitymować kierowcę audi a4, jednak mężczyzna na ich widok przyspieszył i zaczął uciekać. Rozpoczął się policyjny pościg za skradzionym, jak się szybko okazało, samochodem. Do patrolu mundurowych szybko dołączyli kryminalni z Jaworzna i to właśnie oni zatrzymali kierowcę i pasażera skradzionego pojazdu. W porzuconym audi policjanci znaleźli narzędzia i sprzęt elektroniczny wykorzystywany do kradzieży samochodów. Funkcjonariusze zlikwidowali też „dziuple”, w których znajdowało się wiele skradzionych samochodowych części i podzespołów.

Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy województwa małopolskiego, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Właściciel skradzionego audi nie zdążył zorientować się, że jego auto zostało skradzione. O sytuacji dowiedział się od mundurowych, którzy jeszcze tego samego dnia zwrócili mu samochód – informują policjanci.

Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Policjanci wciąż pracują nad sprawą i sprawdzają między innymi, skąd pochodzą skradzione części. Jak zaznaczają, sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Dodajmy, że członkom grupy przestępczej grozi kara do 10 lat więzienia.

Samochodowa dziupla

Może Cię zainteresować:

Policja namierzyła „dziuplę”, gdzie rozbierano kradzione samochody na części. Straty oszacowano na pół miliona złotych

Autor: Michał Wroński

31/03/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. Na przejściu dla pieszych potrącił dwie dziewczynki i uciekł z miejsca wypadku. Badanie wykazało, że był po alkoholu i marihuanie

Autor: Redakcja

29/03/2023