Koszykarki z Sosnowca drugie w finale LOTTO 3x3 Ligi Kobiet. W Arenie najlepsza okazała się Polonia Warszawa

Na drugim miejscu zakończyły rywalizację w turnieju finałowym LOTTO 3x3 Ligi Kobiet koszykarki MB Zagłębie Sosnowiec. W hali kompleksu ArcelorMittal Park najlepsza okazała się Polonia Warszawa, która w finale pokonała gospodynie 21:16.

MB Zaglebie Sosnowiec

W czwartek, 22 lutego, w Arenie Sosnowiec w kompleksie ArcelorMittal Park rozegrany został drugi turniej kwalifikacyjny oraz turniej finałowy LOTTO 3x3 Ligi Kobiet. Z turnieju kwalifikacyjnego do ćwierćfinałów, czyli turnieju głównego, zakwalifikowały się LOTTO U21, MKS Pruszków, Energa Polski Cukier Toruń oraz PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp.

W ćwierćfinałach niespodzianek nie było – zwyciężyły te drużyny, które awans do tej fazy rozgrywek zapewniły sobie już we wrześniu. Za to w półfinale faworyzowane koszykarki Arki Gdynia zaskoczono zostały przez gospodynie – zespół MB Zagłębie wygrał 20:19 i awansował do finału, gdzie zmierzył się z Polonią Warszawa. Drużyna z Sosnowca w składzie: Alicja Jarząb, Marzena Marciniak (kapitan), Klaudia Wnorowska i Zayn Urbaniak wprawdzie przegrała 16:20, ale drugie miejsce jest i tak sukcesem.

– Nie można zapominać o niesamowitym wysiłku i poświęceniu, jakie nasze koszykarki włożyły w każdy mecz. Jesteśmy dumni z ich walki, determinacji i umiejętności, które sprawiły, że dotarły aż do finału! – podsumowano w sosnowieckim klubie.

Dodajmy, że MVP turnieju została Anna Pawłowska, koszykarka Polonii Warszawa.

Ćwierćfinały:

• SKK Polonia Warszawa – PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 20:9,
  • KS Basket 25 Bydgoszcz – MKS Pruszków 21:14,
  • MB Zagłębie Sosnowiec – LOTTO U21 16:15,
  • VBW Arka Gdynia - Energa Polski Cukier Toruń 15:12.
Półfinały:
    • SKK Polonia Warszawa - KS Basket 25 Bydgoszcz 21:14,
    • MB Zagłębie Sosnowiec - VBW Arka Gdynia 20:19.

Mecz o trzecie miejsce:

• KS Basket 25 Bydgoszcz – VBW Arka Gdynia 19:17.

Finał:

• SKK Polonia Warszawa – MB Zagłębie Sosnowiec 21:16.