Koszykarki BC Polkowice wywalczyły w Arenie Sosnowiec Puchar Polski. Gospodynie odpadły w półfinale, przegrywając z mistrzyniami kraju

Koszykarki BC Polkowice zdobyły Puchar Polski pokonując w finale AZS UMCS Lublin. Turniej rozegrano w Arenie Sosnowiec. Gospodynie, zespół MB Zagłębie, odpadły w półfinale.

BC Polkowice z Pucharem Polski

Finałowy turniej o Puchar Polski koszykarek odbył się w Sosnowcu w dniach 2-4 lutego. Trofeum broniła drużyna z Polkowic – w turnieju uczestniczyły ponadto AZS UMCS Lublin, Enea Gorzów Wlkp., VBW Arka Gdynia, MB Zagłębie Sosnowiec oraz MPKK Sokołów Podlaski. Dwa ostatnie zespoły spotkały się ze sobą w ćwierćfinale.

MB Zagłębie pokonało najlepszą drużynę w I lidze (pierwsze miejsce w grupie A po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego) 96:71. Pierwsza połowa była bardzo zacięta, na przerwę zespoły schodziły przy jednopunktowym prowadzeniu gospodyń (46:45), ale później wydarzenia na parkiecie zdominowały podopieczne trenera Jorge Aragonesa. Trzecią kwartę MB Zagłębie wygrało 28:13 praktycznie rozstrzygając losy meczu.

W półfinale MB Zagłębie przegrało z AZS UMCS Lublin 72:79. Pierwszą kwartę wygrały mistrzynie Polski, ale do przerwy lepsze były gospodynie prowadząc 40:36. Losy tego zaciętego meczu rozstrzygnięte zostały w końcówce. Kluczowe trafienie (75:72) – zza linii 6,75 – 71 sekund przed końcem zanotowała Veronica Burton. W drugim półfinale zespół KGHM BC Polkowice wygrał z Eneą Gorzów Wlkp. 90:77.

Finał był dość jednostronnym widowiskiem. Koszykarki z Polkowic pokonały AZS UMCS Lublin 91:68, prowadząc od początku spotkania – w I kwarcie było 21:8, 30:17. Wprawdzie mistrzynie Polski zerwały się do walki w II kwarcie doprowadzając nawet do remisu 42:42, ale po przerwie ekipa z Polkowic znów „odjechała” rywalkom.

– Warto było przyjść do Areny Sosnowiec i zobaczyć tak dobre widowisko sportowe, które zakończyło się zwycięstwem KGHM BC Polkowice. W pierwszej kwarcie było wszystko prowadzone pod dyktando zespołu z Polkowic, jednak w drugiej kwarcie seria 20:0 pozwoliła na powrót do gry mistrzyniom Polski z Lublina. Kolejna kwarta była wyrównana, lecz w ostatniej to KGHM BC Polkowice pokazało swoją wyższość i ostatecznie wygrało. Sportowo bardzo fajne spotkanie, które dobrze się oglądało. Uważam, że turniej Pekao SA Puchar Polski można zaliczyć do udanych – powiedział po zakończeniu meczu finałowego Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Związku Koszykówki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Dodajmy, że MVP Pekao SA Pucharu Polski została Stephanie Mavunga z KGHM BC Polkowice.

MB Zagłębie Sosnowiec zagra turnieju finałowym Pucharu Polski

Może Cię zainteresować:

Koszykarki MB Zagłębia poznały rywalki w turnieju finałowym Pucharu Polski, który odbędzie się w Arenie Sosnowiec. Bilety są już w sprzedaży

Autor: Redakcja

10/01/2024

Koszykarski luty w Sosnowcu

Występy reprezentacji, rozgrywki o Puchar Polski i liga 3x3 w Sosnowcu. „Arena będzie domem polskiej koszykówki”