Konkurs fotograficzny Tramwajów Śląskich. Tramwaj na tle zabytków Zagłębia

Tramwaje Śląskie ogłosiły konkurs fotograficzny. Temat: „Tramwaj na tle zabytków Zagłębia”. Do wygrania są nagrody rzeczowe, czas na zgłaszanie zdjęć mija 19 września.

mat. Tramwaje Śląskie
Sosnowiec Andersa 1 Maja przed remontem

Tegoroczny Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej odbędzie się na terenie zajezdni w Będzinie– jedynego takiego obiektu w Zagłębiu. I to też jest powodem, że ogłoszony właśnie przez Tramwaje Śląskie konkurs fotograficzny za hasło przewodnie ma „Tramwaj na tle zabytków Zagłębia”.

– Liczymy zwłaszcza na lokalnych mieszkańców, którzy znają swoje miasta, wiedzą, gdzie znajdują się ciekawe, może wręcz zabytkowe budynki, w sąsiedztwie których przebiegają linie tramwajowe, znają ciekawe miejsca, w których można wykonać atrakcyjne zdjęcie. Ale konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy w określonym terminie przyślą zdjęcia nawiązujące tematycznie do tytułu konkursu – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Jak informuje spółka, aby wziąć udział w konkursie należy wysłać maksymalnie 3 zdjęcia (pliki jpg o minimalnej rozdzielczości 240 dpi) oraz skan wypełnionej i własnoręcznie podpisanej karty zgłoszeniowej, będącej załącznikiem do Regulaminu (oba można pobrać ze strony internetowej TŚ – www.tram-silesia.pl). Zgłoszenie należy przesłać na adres e-mail: tramwaj@tram-silesia.pl do 23:59 we wtorek 19 września.

Wszystkie zakwalifikowane do konkursu zdjęcia będą oceniane przez jury biorące pod uwagą pomysłowość, technikę i walory estetyczne. Przyznane zostaną trzy nagrody, ale nie wyklucza się również przyznania dodatkowych wyróżnień. Dla laureatów przewidziano nagrody rzeczowe, których wręczenie, wraz z ogłoszeniem wyników konkursu, odbędzie się podczas Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej w Będzinie 23 września.

Sosnowiec Małachowskiego sierpień 2023

Może Cię zainteresować:

Tramwaje wracają na ul. Małachowskiego w Sosnowcu. „Układ torowy i sieciowy jest gotowy do obsługi ruchu”. Będą nowe rozkłady jazdy i nowe trasy

Autor: Grzegorz Lisiecki

31/08/2023

Komunikacja ZTM

Może Cię zainteresować:

Tramwaje w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii mogłyby osiągać największe prędkości w Polsce. Co zatem poszło nie tak?

Autor: Michał Wroński

11/12/2022