Koniec zamykania przejazdu rowerzystom na – zniknęły bramy z jazu na zbiorniku Pogoria IV. Z jazu będzie można korzystać przez cały rok

Koniec zamykania przejazdu rowerzystom – zniknęły bramy z jazu na zbiorniku Kuźnica Warężyńska, czyli Pogorii IV. – To znak, że na koniec sezonu przejazd dla rowerzystów obiektem zarządzanym przez Wody Polskie zwyczajowo nie będzie już zamykany – informuje dąbrowski magistrat.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Jaz na Pogorii IV

Przypomnijmy, że do tej pory – na mocy porozumienia miasta z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Gliwicach – sezon sportowych aktywności wokół Pogorii IV „regulowało” otwarcie bram na jazie w okresie od 15 kwietnia do 31 października. – Miasto zobowiązało się do dbania o czystość wokół obiektu oraz montażu składanych blokad, które uniemożliwiają wjazd samochodów na ścieżkę wokół zbiornika – podkreślają urzędnicy.

Amatorzy aktywnego wypoczynku apelowali o całoroczną możliwość korzystania z jazu. – Temat powrócił niedawno przy okazji podpisania umowy użyczenia terenu pod ciąg pieszo-rowerowy, którego budowę – jako alternatywy dla ulicy Marianki – sfinansowało miasto – przypominają w magistracie.

– Poprosiliśmy dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, by rozważył możliwość całorocznego otwarcia jazu. Cieszę się, że decyzja jest pozytywna – mówi Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.