Kolizja w Sosnowcu. Kierowca bez prawa jazdy i po alkoholu. 60-latek chciał przekupić policjantów za 400 zł

Kolizja w Sosnowcu. Sprawca po alkoholu i bez uprawnień próbował przekupić mundurowych łapówką w wysokości 400 zł. Tym czynem 60-latek dodatkowo się pogrążył.

freepik.com/jcomp
Kierowca po alkoholu bez uprawnien proba lapowki sosnowiec 2024

Do zdarzenia doszło w czwartek 18 stycznia 2024 r. o godz. 21:30, przy ulicy gen. Grota-Roweckiego w Sosnowcu. Na polecenie dyżurnego policjanci z drogówki udali się na miejsce zgłoszonej kolizji drogowej.

Jak się okazało, 60-letni sprawca kolizji kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego niecały 1 promil w wydychanym powietrzu. Ponadto, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. 60-latek podjął próbę przekupienia funkcjonariuszy. Wyciągnął z kieszeni 400 złotych i wręczył je policjantom, oczekując załatwienia sprawy "po cichu". - Otóż, nic bardziej mylnego, sprawa jest, a skończyć się może dla 60-letniego mieszkańca Sosnowca karą do 10 lat pozbawienia wolności - mówi asp. Katarzyna Cypel-Dąbrowska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Kierowca po narkotykach i zakazem prowadzenia sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Kierowca po narkotykach i z zakazem prowadzenia. 30-latek z Sosnowca za kratkami

Autor: Redakcja

16/01/2024

Pijany kierowca poszukiwany pasazer dabrowa gornicza 1

Może Cię zainteresować:

Pijany kierowca, poszukiwany pasażer. "Rutynowa" kontrola w Dąbrowie Górniczej. Agresywni mężczyźni doprowadzeni do aresztu

Autor: Redakcja

11/01/2024

Policjanci przejęli nielegalne automaty

Może Cię zainteresować:

Policjanci odkryli nielegalne automaty do gier w Będzinie. Zatrzymany został 42-latek. Usłyszał już zarzuty

Autor: Redakcja

11/01/2024