Kolejna nominacja do nagrody dla Czeladzi. Czy basen w Parku Grabek zostanie Najlepszą Przestrzenią Województwa Śląskiego

Czeladzki basen w Parku Grabek został nominowany do nagrody na Najlepszą Przestrzeń Województwa Śląskiego. Obiekt odwiedziła 20 osobowa komisja.

UM Czeladź
Basen w Czeladzi nominowany do nagrody

We wtorek (26 lipca) do Czeladzi przyjechała prawie 20 osobowa komisja z Urzędu Marszałkowskiego na czele z wicemarszałkiem Dariuszem Starzyckim. Ich wizyta związana była z konkursem na Najlepszą Przestrzeń Województwa Śląskiego.

Kolejny sukces?

W tegorocznym konkursie nominację otrzymał basen w Parku Grabek, który niedawno zajął pierwsze miejsce w plebiscycie organizowanym przez Radio Piekary. Czy i tym razem okaże się zwycięski?

Ze strony członków komisji padły słowa pochwały i zachwytu, ale to jednak nie przesądza o wygranej, gdyż oprócz czeladzkiego basenu nominowanych jest jeszcze kilkanaście innych obiektów.

Wielka inwestycja

Inwestycja Strefy Wodnej Relaksu w Czeladzi rozpoczęła się w maju 2020 roku. Koszt budowy wyniósł 12 mln zł, a realizacją zajęła się firma CEW z Sosnowca. W Parku Grabek powstał nowoczesny kompleks basenowy: basen pływacki o długości 25 metrów, basen rekreacyjny o długości niespełna 25 metrów, wodny plac zabaw, brodzik oraz zaplecze techniczne.

Czeladzi już raz udało się uzyskać tytuł Najlepszej Przestrzeni Województwa Śląskiego - 10 lat temu. Wówczas nagrodzona została rewitalizacja byłej kopalni Saturn, w której dziś mieście się galeria sztuki współczesnej.