Wodny plac zabaw w czeladzkim Park Grabek na pierwszym miejscu plebiscytu

Radio Piekary zorganizowało plebiscyt, w którym to wybierane były najpiękniejsze miejsca w województwie Śląskim - „Skarby Metropolii". Na pierwszym miejscu znalazł się wodny plac zabaw w Czeladzi.

Wodny plac zabaw w Czeladzi

W tej edycji plebiscytu „Skarby Metropolii", organizowanym przez Radio Piekary, udział brało łącznie dziewięć obiektów z: Katowic, Bytomia, Piekar Śląskich, Będzina, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Tychów, Tarnowskich Gór i Czeladzi. Głosowanie odbywało się poprzez kliknięcie reakcji pod zdjęciem wybranego miejsca „Lubię to" i „Super".

Czeladź zwyciężyła

Wodny plac zabaw w Parku Grabek w Czeladzi uzyskał aż 276 głosów i tym samym zwyciężył plebiscyt. Na drugim miejscu uplasował się obiekt w Piekarach Śląskich (107), a na trzecim – wodny plac zabaw na terenie Młodzieżowego Domu Kultury w Siemianowicach Śląskich (65).

Jak już w Czeladzi coś budujemy, albo remontujemy, to chcemy żeby było ładne i funkcjonalne. A że nasz nowy basen, a na nim wodny plac zabaw taki właśnie jest, to nic dziwnego, że w głosowaniu Radia Piekary nasz czeladzki zdecydowanie wygrał, zostawiając daleko w tyle inne obiekty. Należą się za to gratulacje przede wszystkim projektantom – skomentował Zbigniew Szaleniec.

To nie koniec konkursów...

W sierpniu czeladzki plac zabaw odwiedzić ma komisja ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku 2022”, do którego zgłoszono basen w Parku Grabek. – Miejmy nadzieję, że i w tej rywalizacji z podobnymi obiektami w całej Polsce, nasz basen odniesie sukces. A Państwa zapraszam na nasz wodny „Skarb Metropolii”, bo znów szykują się upalne dni – dodaje burmistrz.

czytaj więcej:

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Basen w Czeladzi nominowany do nagrody

Basen w Parku Grabek nominowany do nagrody

Nowe boisko do siatkówki plażowej w Czeladzi

Nowe boisko do siatkówki plażowej w mieście

Patronat akwenu w Parku Grabek w Czeladzi

Zbiornik wodny w Parku Grabek zyskał rocznego patrona

Strefa Wodnego Relaksu w Czeladzi

Strefa Wodnego Relaksu w Parku Grabek nominowana do nagrody

Jurek Owsiak

Finał WOŚP blisko. Będzie nowy patron akwenu w Parku Grabek

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse