Kindloteki w Sosnowcu i Jaworznie zostały zmodernizowane i doposażone. Uczniowie mogą w nich korzystać z nowoczesnych pomocy naukowych

Trzy Kindloteki w Sosnowcu i jedna w Jaworznie zostały zmodernizowane i doposażone. To miejsca, które zapewniają uczniom dostęp do nowoczesnych pomocy naukowych, a także zajęć dydaktycznych.

Kindloteki to nasz sztandarowy projekt, który nieustannie unowocześniamy. Chcemy, aby te wyjątkowe przestrzenie dostarczały dzieciom i młodzieży jak najlepsze możliwości nauki. W minionym roku do 37 Kindlotek w całej Polsce łącznie trafiło ponad 250 sztuk nowoczesnego sprzętu, w tym robotów, telewizorów czy mat edukacyjnych, które pomogą uczniom w nauce – mówi Barbara Krystosiak, menedżerka ds. projektów społecznych Amazon w Europie Środkowo-Wschodniej.

Kindloteki to miejsca zapewniające uczniom dostęp do nowoczesnych pomocy naukowych oraz zajęć dydaktycznych wspomagających rozwój kompetencji STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), łączących elementy nauki, technologii, inżynierii i matematyki. W Kindlotekach uczniowie mogą korzystać z książek i pomocy naukowych w towarzystwie nowych technologii, w tym m.in. czytników Kindle, tabletów i robotów.

Placówki te są powstają od 2019 r. we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. W ciągu ostatnich 12 miesięcy 37 Kindlotek przeszło modernizację i zostało doposażonych w nowoczesny sprzęt. Pięć z nich znajduje się w województwie śląskim, w następujących placówkach:

  • II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Sosnowcu,
  • Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska w Sosnowcu,
  • Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie,
  • Szkoła Podstawowa nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie.

Obecnie w Polsce działa w sumie 79 Kindlotek STEM – głównie w szkołach, domach kultury i bibliotekach publicznych.

W Sosnowcu powstanie Centrum Mody

Może Cię zainteresować:

„Innowacyjne Branżowe Centrum Mody” powstanie w Sosnowcu. Będzie to pierwsza taka placówka w Polsce!

Autor: Urszula Gołkowska

30/05/2023

Zielona pracownia w sp 35 sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Dotacja na „Zieloną Pracownię” dla Szkoły Podstawowej nr 35. Placówka, która w tym roku będzie świętować 110-lecie, otrzyma nowoczesny sprzęt

Autor: Urszula Gołkowska

28/06/2023