Kierowca ciężarówki prowadził na „podwójnym gazie”. Ujął go pracownik ochrony i przekazał w ręce policji

Policjanci z komisariatu IV w Sosnowcu, dzięki czujności pracownika ochrony, zatrzymali kierowcę ciężarówki. Jak się okazało, 58-latek jechał na „podwójnym gazie”.

Zdj. ilustracyjne
Policja

Do zdarzenia doszło w środę, około 2:30 w nocy. Dyżurny komisariatu IV otrzymał zgłoszenie o ujęciu, przy ul. Inwestycyjnej, przez pracownika ochrony kierowcę, który najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wysłano patrol. Pracownik ochrony przekazał policjantom 58-letniego mężczyznę, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Badania potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia; mężczyzna prowadził ciężarówkę na „podwójnym gazie”.

58-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzut. Za prowadzenie pojazdy w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet do dwóch lat więzienia. – Pamiętajmy, aby w przypadku, gdy jesteśmy świadkami przestępstw lub wykroczeń, zawsze zgłaszać tego typu zdarzenia policjantom. Tego rodzaju informacje można przekazać również całkowicie anonimowo. W przypadku przestępstw popełnianych w danej chwil i zadzwońmy na numer alarmowy. W przypadku różnego rodzaju negatywnych zjawisk niemających miejsca w danym momencie korzystajmy z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – apelują sosnowieccy policjanci.

Pirat drogowy sosnowiec wojkowice

Może Cię zainteresować:

Mieszkaniec Sosnowca zarobił wielką karę za "wyczyny" swoim bmw na drodze. WIDEO

Autor: Katarzyna Pachelska

06/04/2023