Jaworzno. Dwaj agresywni mężczyźni chodzili po mieście z... nożem i maczetą. Grozili policjantom pozbawieniem życia

Na wniosek prokuratury i policji sąd w Jaworznie zadecydował we wtorek, 15 lutego, o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące dwóch mężczyzn, którzy chodzili po mieście z... nożem i maczetą. Zatrzymani mężczyźni grozili policjantom pozbawieniem życia.

Do zatrzymania doszło w miniony weekend. Wywiadowcy zostali wezwani do centrum Jaworzna, do leżącego na chodniku mężczyzny. Jak się okazało na miejscu, ta informacja nie potwierdziła się, jednak „w zamian” policjanci trafili na dwóch bardzo agresywnych mężczyzn. Kiedy wywiadowcy próbowali ich wylegitymować, jeden z mężczyzn wyciągnął maczetę i zaczął iść w kierunku policjantów, grożąc im pozbawieniem życia i zdrowia. Na szczęście zdecydowana postawa funkcjonariuszy zapobiegła tragedii. Agresywni mężczyźni zostali obezwładnieni, a następnie doprowadzeni do komendy. Wkrótce trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani mężczyźni mają 28 i 40 lat. Usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy policji oraz ich znieważenia. We wtorek, 15 lutego, na wniosek policji i prokuratury, jaworznicki sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na okres trzech miesięcy. Dodajmy, że za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Kryminalni z Będzina zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozpowszechnianie i prezentowanie treści pornograficznych z udziałem małoletniego

Policjanci w Jaworznie zatrzymali kierowcę, który jechał 125 km/h w terenie zabudowanym i nie miał prawa jazdy

Miał niemal 400 działek marihuany. Usłyszał już zarzuty